loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
"Prosimy o kontakt w celach edukacyjnych". Uszczypliwa dyskusja redaktora Onetu z Ministerstwem GWiŻŚ
Opublikowano dnia 16.10.2018 17:48
Na portalu społecznościowym Twitter doszło do ciekawej wymiany zdań pomiędzy Kamilem Dziubką, dziennikarzem Onetu, a Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. "Zanim Pan skomentuje temat, którego Pan nie zna, prosimy o kontakt w celach edukacyjnych" - strofuje dziennikarza ministerstwo.

Kamil Dziubka, screen YT

Dziś pierwsza łopata wbita na budowie przekopu Mierzei Wiślanej. Bez decyzji środowiskowej, bez pozwolenia na budowę, przed zakończeniem konsultacji społecznych. Stępka+


- pisze Kamil Dziubka, komentując uroczyste wbicie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ostatniego słupka wytyczającego przebieg kanału przez Mierzeję Wiślaną.
 

Na Mierzei Wiślanej trwają prace geodezyjne i geologiczne, a na Zalewie Wiślanym badania ferromagnetyczne. Wszystko jest zgodnie z prawem w ramach przygotowania do budowy. Zanim Pan skomentuje temat, którego Pan nie zna, prosimy o kontakt w celach edukacyjnych


- odpowiedziało Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej z oficjalnego profilu.
 

W takim razie co oznacza "symboliczne rozpoczęcie budowy przekopu Mierzei Wiślanej", w którym wziął udział minister Gróbarczyk?


- spytał redaktor.
 

Sami dziennikarze piszą o "symbolicznym wbiciu łopaty". Dziś odbyło się wkopanie ostatniego słupka geodezyjnego, który wyznaczył granice realizacji inwestycji. Wszystko zgodnie z prawem i w ramach trwających na Mierzei prac


- tłumaczy ministerstwo.
 

Tak w ogóle, to zalecam mniej arogancji. A co do misji edukacyjnej, już raz Państwo pokazali, co potrafią


- pisze Dziubka.
 

Już wyjaśnialiśmy temat. Szkoda, że skończył Pan dyskusje na argumenty.


- czytamy odpowiedź.
 

Nigdy nie zaczynałem z Państwem dyskusji. To Państwo się odezwali. I od razu arogancko.


- odciął się redaktor.
źródło: twitter

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
ks. Marek
Radomski

O wartości czystości przedmałżeńskiej
Kiedy mam okazję porozmawiać z młodymi ludźmi, pytam ich o muzykę jakiej słuchają i czy oglądają teledyski swoich ulubionych wykonawców. Zachęcam przy tym swoich młodych rozmówców, by z rodzicami siedli przed telewizorem z funkcją smart, i za pomocą np YouTube pooglądali muzykę młodości ich rodziców, i zwrócili uwagę na proporcje golizny dawniej i dziś. A potem, by wspólnie zastanowili się, co komu z nich te proporcje dały/dają. To tak tytułem zagajenia. Natomiast poniższy tekst niech będzie dla wszystkich Czytelników okazją do chwili refleksji nad tak ważną w etosie chrześcijańskim, czystością przedmałżeńska. Myślę, że nie będzie przesadą, iż jest ona bardzo solidną gwarancją czystości już we wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej.
avatar
Pitu Pitu
Rafał Otoka-Frąckiewicz

[Pitu Pitu na środę] Rafał Otoka-Frąckiewicz: Państwo z dykty, odsłona 2018
Dogasają ruiny Warszawy po ostatnim Marszu Niepodległości. Ćwierć miliona nazistów przeszło przez centrum naszej stolicy niszcząc wszystko dookoła, przy absolutnej obojętności policji i wojska. Prezydent Polski, bez grama zażenowania założył swastykę na ramię i osobiści stanął na czele tłumu palącego żydowskie sklepiki i muzułmańskie jadłodajnie. Tak było.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Grillowanie Rosji – start.
Wczoraj, na giełdzie w Londynie cena baryłki ropy marki Brent w kontraktach na styczeń spadła do poziomu poniżej 65 dolarów, a dokładnie do 64,87. Patrząc na to z punktu widzenia maksymalnej ceny, którą ropa notowała w październiku mamy do czynienia z korektą przekraczającą już 20 dolarów. Zdaniem specjalistów niewiele wskazuje na to, aby trend ten był krótkotrwały. Decyduje o tym przynajmniej kilka czynników. Po pierwsze ostatni raport OPEC wskazuje, że światowy popyt w roku przyszłym może być mniejszy niźli jeszcze niedawno sądzono, po drugie w Stanach Zjednoczonych wydobycie, szczególnie w basenie Permian rośnie znacznie szybciej a na dodatek problemy logistyczne (brak rurociągów i konieczność przewożenia ropy cysternami) mają się ku końcowi. I wreszcie, po trzecie, spadek dostaw z Iranu został dość łatwo uzupełniony wzrostem wydobycia w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach i w Rosji. Zresztą amerykańskie Ministerstwo Finansów wprowadziło szereg wyjątków (m.in. dla Indii i Chin) w reżimie sankcyjnym, wobec czego ich skutki dla rynku ropy są mniej dolegliwe niźli się spodziewano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.