loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Tylko u nas] Bawer Aondo-Akaa: Dziecko w łonie matki to nie dżem, tylko człowiek. Ma prawo do narodzin
Opublikowano dnia 12.10.2018 08:00
- Dziecka w łonie matki nie można porównywać do dżemu. To nie dżem, tylko żywy człowiek, tyle że w fazie prenatalnej. Niezależnie od tego, czy dziecko jest pełnosprawne, czy niepełnosprawne i niezależnie od tego w jaki sposób zostało poczęte, to ma pełne prawo do narodzin - mówi Bawer Aondo-Akaa, w rozmowie z Marcinem Koziestańskim.

screen yt
– Postanowił Pan wystartować w wyborach do sejmiku województwa małopolskiego. Skąd taka decyzja?
– Jestem członkiem partii Prawica Rzeczpospolitej. Kandydaci PR w całym kraju startują jednak z list Kukiz’15. Kandyduje po to, by wartości chrześcijańskie były respektowane w samorządzie. Chciałbym działać na rzecz ubogich, żeby ludzie, którzy potrzebują najwięcej troski byli w centrum życia społecznego. I żeby pomoc dla nich była rzeczywista i realna. Chciałbym, by ludzie potrzebujący wsparcia byli traktowani nie tylko jako beneficjenci, ale też równoprawni w dyskusji publicznej, żeby mogli zdobywać pracę, rozwijać się i czuć się godnie w naszym społeczeństwie. Chciałbym także, żeby w województwie małopolskim został wdrożony program naprotechnologii, czyli metody leczenia bezpłodności.  Jestem bowiem przeciwnikiem metody in vitro, którą uważam za niegodziwą, grzeszną i nie zdroworozsądkową. Po co, mówiąc kolokwialnie, faszerować kobietę hormonami, żeby produkowała nadliczbowe komórki jajowe. To jest niedobre dla jej zdrowia. Z kolei, jeśli para zostanie wyleczona metodą naprotechnologii z bezpłodności, to już do końca będzie mogła mieć dzieci.

– Ostatnio w Warszawie odbył się głośny marsz feministek, gdzie pojawiały się hasła „Cześć i chwała aborterkom” i gdzie płody zostały porównane do dżemu truskawkowego. Jak by Pan to ocenił?
– To ohydna kampania. Dziecka w łonie matki nie można porównywać do dżemu. To nie dżem, tylko żywy człowiek, tyle że w fazie prenatalnej. Niezależnie od tego, czy dziecko jest pełnosprawne, czy niepełnosprawne i niezależnie od tego w jaki sposób zostało poczęte, to ma pełne prawo do narodzin.

– Niedawno prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że gdyby powstał ustawowy zakaz aborcji, to on go by poparł. Co Pan o tym sądzi?
– To bardzo szlachetne, że to powiedział. Ale prezydent ma też prawo wystosować ustawę prezydencką, zakazującą mordowania dzieci nienarodzonych. Moim zdaniem sam powinien wyjść z taką ustawą. Byłoby to w zgodzie z wartościami katolickimi.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nierejestrowana sowiecka agentura
Jak wyglądałaby dzisiaj Polska, gdyby po 1989 roku ujawniono nazwiska wszystkich tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych (cywilnych i wojskowych) PRL?
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.