loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Brudziński: Będę rekomendował premierowi odstąpienie od porozumienia, które ma być podpisane w Marakeszu
Opublikowano dnia 09.10.2018 14:38
- Będę rekomendował premierowi Morawieckiemu odstąpienie od porozumienia Global Compact (GCM), którego podpisanie miałoby nastąpić w grudniu w Marrakeszu - cytuje przebywającego obecnie na szczycie G6 w Lyonie ministra spraw wewnętrznych i administracji oficjalny profil ministerstwa na Twitterze. W ostatnich miesiącach rząd Prawa i Sprawiedliwości był krytykowany za niekontrolowany wzrost imigracji i za domniemaną chęć usankcjonowania tego stanu rzeczy poprzez podpisanie tzw. Porozumienia z Marakeszu.

screen YouTube

- Naszym zdaniem projekt porozumienia GCM nie gwarantuje bezpieczeństwa dla Polski. Może również stanowić zachętę do podejmowania nielegalnej migracji (...) Porozumienie GCM jest sprzeczne z priorytetami polskiego rządu, którymi są bezpieczeństwo polskich obywateli i utrzymanie kontroli nad przepływami migracyjnymi.


- powiedział minister Brudziński

W grudniu 2017 r. z prac nad GCM wycofały się Stany Zjednoczone. Porozumienie kontestują również Węgry, które nazwały je "Planem Geore'a Sorosa"

Źródło: TT, 300polityka.pl

cyknnnnn
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Greg
Zabrisky

Greg Zabrisky: Gdańszczanie, obudźcie się
Druga tura wyborów na prezydenta Gdańska to "być albo nie być" dla jego mieszkańców.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborczy rekord PiS
Wszystkie 15 mandatów w radzie gminy Bukowina Tatrzańska zdobyli kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października, niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.