loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
M. Panic: Tego "poważne" niemieckie media nie mogły pominąć: "Anja Rubik uczy rodaków w kwestiach seksu"
Opublikowano dnia 04.10.2018 17:06
No przecież tak ważnego tematu "poważne" niemieckie media nie mogły przeoczyć i zbagatelizować. W dzisiejszej (internetowej) Sueddeutsche Zeitung czytamy...

Anja Rubik, screen YT

"Polska topowa modelka Anja Rubik wydała książkę uświadamiającą (Aufklärungsbuch), przy pomocy której chce swoich konserwatywnych rodaków doinformować w kwestiach dotyczących seksu.

W pozostającej pod silnym wpływem katolicyzmu Polsce temat seksu pozostaje wciąż jeszcze wielkim tabu, a niedostatki (zaniedbania) w dziedzinie wychowania seksualnego są w związku z tym bardzo duże - krytykuje 35 letnia Rubik podczas promocji swojej książki w Warszawie.

Pracująca dla takich designerów jak Chanel czy Dior Anja Rubik chce w ten sposób uświadamiać nastolatki i ich rodziców w takich kwestiach, jak antykoncepcja, choroby przenoszone drogą płciową, homoseksualizm. »Większość młodzieży otrzymuje w szkołach jedynie nieprawdziwe informacje na ten temat« - ubolewa Rubik.

Zdaniem ekspertów wychowanie seksualne w Polsce pozostaje pod silnym wpływem Kościoła Katolickiego, który reprezentuje po części arcykonserwatywne stanowisko. Według Konferencji Biskupów ponad 90 procent Polaków jest ochrzczona w Kościele Katolickim. Również narodowo-konserwatywny rząd jest bliski Kościołowi.

Rubik wyznała, że jest przerażona zawartością niektórych podręczników szkolnych, w których między innymi homoseksualizm traktowany jest jako choroba. »Jest tam tyle głupstw« - mówi Polka, która w swej pracy (w projekcie o charakterze Non-Profit) przeprowadziła wywiady z wieloma ekspertami. Książka Anji Rubik powstała przy współpracy obrońców praw kobiet i specjalistów w dziedzinie wychowania seksualnego. Kosztuje mniej więcej 5 Euro."


źródło: sueddeutsche.de

Marian Panic


 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Waszyngton gra kartą atomową"
John Bolton jest w Moskwie. Wczoraj spotkał się z szefem Rady Bezpieczeństwa, generałem Patruszewem, z którym rozmawiał ostatnio w Genewie w sierpniu, a dziś (wtorek), jak podały agencje planowane jest spotkanie z prezydentem Putinem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nierejestrowana sowiecka agentura
Jak wyglądałaby dzisiaj Polska, gdyby po 1989 roku ujawniono nazwiska wszystkich tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych (cywilnych i wojskowych) PRL?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.