loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dariusz Łaszyca: Der Onet
Opublikowano dnia 03.10.2018 18:43
Wojna informacyjna trwa. Jakie cele mają Niemcy po przejęciu większość polskich gazet i portali internetowych w Polsce? Dlaczego osławiony Der Onet manipuluje informacją i tak często oszukuje widza i czytelnika? Czy to prawda, że ten niemiecki podmiot w subtelny i wyrafinowany sposób atakuje i niszczy naszą polską, narodową tożsamość? Jak długo jeszcze będziemy tolerować wpływ obcego kapitału na przekaz medialny w Polsce? Czy dziennikarze pracujący u niemieckiego właściciela nadal czują się Polakami? Jak na razie, na własne życzenie przegrywamy tę wojnę.

morguefile.com
Spółka Ringier Axel Springer jest właścicielem polskojęzycznego Onet.pl. Niemcy posiadają 100% udziałów tegoż portalu co powoduje, że z pełną odpowiedzialnością za słowo, możemy mówić o niemieckim portalu. Strona oficjalnie została uruchomiona 2 czerwca 1996 roku jako OptimusNet i została zamieniona na Onet.pl, by dalej być odsprzedaną Grupie I.T.I., który to koncern sprzedał wszystkie swoje udziały Axel Springerowi - niemieckiemu koncernowi zarejestrowanemu w Szwajcarii. To na tym właśnie portalu działa oficjalna witryna „Tygodnika Powszechnego”, „Faktu” i „Newsweeka w Polsce”.

Dziennikarze tego portalu chcą zniszczyć fundamenty naszej tożsamości: obśmiewają katolickich kapłanów, atakują wszelkie przejawy narodowego i tradycyjnego patriotyzmu nazywając je faszyzmem. Promują wszelkie idee, które są powiązane z ruchami feministycznymi i ateistycznymi. Wszelka odmienność seksualna jest w tym niemieckim portalu wychwalana, a heteroseksualne związki wyśmiewane. Fundamenty naszej narodowej tożsamości (Bóg, Honor i Ojczyzna) są niszczone i obśmiewane. Chodzi o to, by Polki i Polacy zostali pozostawieni samym sobie i byśmy stali się łatwym celem wszelkich lewackich i postmodernistycznych ideologii.  Dlatego tak mocno na Onet.pl promowane są wszelkie myśli, które relatywizują otaczającą nas rzeczywistość. Od samego początku ten niemiecki portal internetowy prowadzi walkę z Prawem i Sprawiedliwością oraz Kościołem Katolickim.  Łatwo to wszystko udowodnić. Wystarczy tylko uważnie śledzić ukazujące się w Der Onet artykuły i teksty zwalczające myśl konserwatywną, narodową i katolicką.

Der Onet stosuje różne techniki, by osiągnąć swój cel pozbawienia polskiego Narodu własnej tożsamości. Są to wszelkiego rodzaju sztuczki i pułapki lingwistyczne. Polegają one na manipulacji wiadomościami, przemycaniu kłamstw w tytułach (które później są sprytnie wyjaśniane w tekstach), podawaniem niewygodnych informacji z opóźnieniem lub wręcz ich pomijaniem. Regularnie co kilka tygodni na portalu ukazują się jawne kłamstwa. Przytoczmy chociaż fake newsy dotyczące informowaniem czytelników, że Prokuratura zajmowała się wersją samobójstwa Jolanty Brzeskiej, że MON wydał 35 mln złotych na zakup samochodów, a prezydent Andrzej Duda nie ma szans na wizytę w Białym Domu w Waszyngtonie. Swego czasu Onet ukazywał na ilustracji katolickiego księdza z różańcem w dłoni sugerując, że ksiądz jest gejem, a tak naprawdę chodziło o dwóch pastorów ewangelickich. Takich przykładów jest wiele. Można je mnożyć.

Ostatnie dni pokazują nam jak dziennikarze tego portalu próbują zdyskredytować premiera rządu Mateusza Morawieckiego. Redaktorzy wyciągnęli znane od 4 lat nagrania, rozmowy premiera w restauracji, sugerując fikcyjną i zmyśloną aferę.  Mamy do czynienia z kolejnym fake newsem, czyli celową dezinformacją i medialnym oszustwem.
Jak długo jeszcze Prokuratura i Rada Etyki Mediów będą tolerować haniebne poczynania upolitycznionych dziennikarzy z niemieckiego Onetu?  Jak długo Polacy będą przyjmować fake newsy  za prawdę?

                                                                                                                                 
Dariusz Łaszyca
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Greg
Zabrisky

Greg Zabrisky: Gdańszczanie, obudźcie się
Druga tura wyborów na prezydenta Gdańska to "być albo nie być" dla jego mieszkańców.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborczy rekord PiS
Wszystkie 15 mandatów w radzie gminy Bukowina Tatrzańska zdobyli kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października, niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.