loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Premier w Wąwolnicy: "Musimy zrobić wszystko, żeby polska wieś była pochodnią naszej wolności..."
Opublikowano dnia 23.09.2018 14:50
Premier Mateusz Morawiecki przebywając dziś w Wąwolnicy wygłosił przemówienie do rolników i mieszkańców wsi.

print screen TT

Początek transformacji, po odzyskaniu niepodległości, po '89 roku i później to lata, kiedy polska wieś była zapomniana, kiedy była często poszkodowana przez te pierwsze liberalne decyzje tamtych lat i z wsi, z dziesiątek tysięcy wsi (…) ludzie migrowali, a czasami na zawsze emigrowali i to była wielka krzywda, jaka wtedy (…) dotknęła polską wieś

- stwierdził premier.

Musimy teraz zrobić wszystko, żeby polska wieś (…) umocniła się i była tą pochodnią naszej wolności i naszego rozwoju

- dodał.


I to (…) właśnie robimy, nie chcemy, żeby było tylko w jedną stroną, tak jak  tym pięknym porzekadle, przysłowiu - ludowym zresztą - od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza. Gospodarz też musi czuć wsparcie państwa polskiego. I my chcemy być tym Waszym najlepszym filarem, podporą. Wierzymy, że jesteśmy dobrym gospodarzem tej ziemi i udowodnimy. I udowodnimy to

- powiedział.

  adg

źródło: TT/TVPInfo

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Waszyngton gra kartą atomową"
John Bolton jest w Moskwie. Wczoraj spotkał się z szefem Rady Bezpieczeństwa, generałem Patruszewem, z którym rozmawiał ostatnio w Genewie w sierpniu, a dziś (wtorek), jak podały agencje planowane jest spotkanie z prezydentem Putinem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nierejestrowana sowiecka agentura
Jak wyglądałaby dzisiaj Polska, gdyby po 1989 roku ujawniono nazwiska wszystkich tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych (cywilnych i wojskowych) PRL?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.