loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Stanisław Karczewski: W 2017 r. więcej osób wróciło do Polski niż z niej wyjechało
Opublikowano dnia 20.09.2018 17:29
Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, był gościem Sygnałów Dnia, gdzie mówił m.in. o rozpoczynającym się V Światowym Zjeździe Polonii i Polaków z Zagranicy.

screen yt

- Zgłosiło się do nas bardzo dużo chętnych na ten zjazd. Byliśmy w trudnej sytuacji, bo wielu osobom musieliśmy odmówić

- wyjaśniał Karczewski.

- Rok 2017 jest pierwszym rokiem, kiedy do kraju więcej Polaków wróciło, niż z niego wyjechało. Zatrzymanie emigracji jest dla nas bardzo ważne. I to się dzieje

- dodał marszałek. mk/źródło: polskieradio.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Waszyngton gra kartą atomową"
John Bolton jest w Moskwie. Wczoraj spotkał się z szefem Rady Bezpieczeństwa, generałem Patruszewem, z którym rozmawiał ostatnio w Genewie w sierpniu, a dziś (wtorek), jak podały agencje planowane jest spotkanie z prezydentem Putinem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nierejestrowana sowiecka agentura
Jak wyglądałaby dzisiaj Polska, gdyby po 1989 roku ujawniono nazwiska wszystkich tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych (cywilnych i wojskowych) PRL?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.