loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Powitanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy w Białym Domu
Opublikowano dnia 18.09.2018 18:33
Para Prezydencka rozpoczęła pierwszą od 8 lat oficjalną wizytę w Białym Domu w Waszyngtonie. Głównymi tematami rozmów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa będą współpraca wojskowa, energetyczna i inwestycyjna.

screen video
Wizyta w Białym Domu rozpoczeła się od powitania polskiego Prezydenta Andrzeja Dudy z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przez Prezydenta USA Donalda Trumpa z Małżonką. 
 
W programie jest następnie spotkanie Par Prezydenckich, rozmowy Duda-Trump „w cztery oczy” w Gabinecie Owalnym, a następnie obrady polskiej i amerykańskiej delegacji pod przewodnictwem obu prezydentów. Ze strony amerykańskiej potwierdzono już obecność m.in. wiceprezydenta Mike'a Pence'a oraz sekretarza stanu Mike'a Pompeo.  

Według zapowiedzi Prezydenta Dudy wśród tematów spotkania z przywódcą USA będą m.in. działania Inicjatywy Trójmorza oraz współpraca z USA w dziedzinie bezpieczeństwa wojskowego i energetycznego, a także współpraca biznesowa.
 

Myślę, że pan Prezydent Trump będzie chciał ode mnie usłyszeć o tym, co działo się dzisiaj, bo był bardzo zainteresowany Inicjatywą Trójmorza i przyjechał w zeszłym roku na szczyt Trójmorza w Warszawie właśnie dlatego, że bardzo mu się spodobało to, że współpracujemy ze sobą, że jesteśmy razem, że pokazujemy jedność i że są możliwości rozwojowe 


– mówił w poniedziałek w Bukareszcie Andrzej Duda.

To pierwsza oficjalna wizyta polskiego Prezydenta w USA od ośmiu lat.

źródło: prezydent.pl, tvp info

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Greg
Zabrisky

Greg Zabrisky: Gdańszczanie, obudźcie się
Druga tura wyborów na prezydenta Gdańska to "być albo nie być" dla jego mieszkańców.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborczy rekord PiS
Wszystkie 15 mandatów w radzie gminy Bukowina Tatrzańska zdobyli kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października, niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.