loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rafał Woś w Krytyce Politycznej [!]: A co jeśli na prawicy jest więcej przestrzeni dla pluralizmu?
Opublikowano dnia 18.09.2018 12:10
- Najzabawniej będzie, jak się okaże, że na prawicy jest więcej przestrzeni dla różnorodności i mniej niechęci dla obcego niż u liberałów (...) Rozdyskutowani jak lewica w 1968! (...) A u nas na lewicy to niby lepiej? Tylko byśmy się wykluczali i odbierali sobie prawo do znaczka - mówi w wywiadzie dla Krytyki Politycznej Rafał Woś, który rozstał się z Polityką po tekście " Lewico, czas na współpracę z PiS"

screen YouTube

- Lewica w poszukiwaniu czystości zaczęła się zżerać. Dużo mówimy o otwartości i tolerancji, ale najchętniej byśmy tropili odstępstwa odchylenia i dewiacje. Każdy ma swojego hopla. (...) Im mniej nas jest, tym bardziej się napinamy. Od strony teoretycznej jesteśmy mistrzami świata. Przeczytaliśmy wszystkie książki i widzieliśmy wszystkie wykłady ważnych ludzi. Tylko politycznie dalej lewica nie może nic. Wciąż nie ma na nic wpływu (...) Ta sama lewica, która wie, że wszystko jest polityką, od lat liże ten polityczny cukierek przez papierek. Politycznie jest bezsilna. Dlatego napisałem ten tekst – do ludzi, którzy chcieliby odgrywać większą rolę polityczną, a utknęli w pozycji obserwatora, komentatora, narzekacza (...) Jak słyszę po raz tysięczny, że „z Kaczyńskim nie da się rozmawiać…” to moje oczy stają się szkliste. Bo wiem, że osoba wygłaszająca to zdanie czerpie wiedzę o PiS-ie co najwyżej z Ucha Prezesa.


- mówi Rafał Woś

Źródło: Krytykapolityczna.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Greg
Zabrisky

Greg Zabrisky: Gdańszczanie, obudźcie się
Druga tura wyborów na prezydenta Gdańska to "być albo nie być" dla jego mieszkańców.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborczy rekord PiS
Wszystkie 15 mandatów w radzie gminy Bukowina Tatrzańska zdobyli kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października, niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.