loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Fałszywy policjant wpadł, kiedy przyszedł odebrać pieniądze
Opublikowano dnia 18.09.2018 10:59
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zapobiegli utracie 178 000 złotych i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta”. Podczas rozmowy telefonicznej przestępca wprowadził w błąd pokrzywdzoną, a następnie pod pretekstem prowadzonej akcji nakłaniał kobietę do przekazania fałszywemu policjantowi wszystkich swoich oszczędności. W zorganizowaną przez policjantów zasadzkę wpadł Jan G. Za to przestępstwo 32-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

policja.pl
 

Do zatrzymania 32-latka doszło przy ulicy Grzybowskiej. To tam śródmiejscy policjanci w jednym z mieszkań zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł kompletnie zaskoczony takim rozwojem sytuacji Jan G. Zanim jednak do tego doszło nieustalona jeszcze osoba zadzwoniła do pokrzywdzonej i podszywając się pod funkcjonariusza CBŚP pod pretekstem policyjnej akcji wymierzonej w przestępców nakłaniała swoją ofiarę do pójścia do banku i wypłacenia z konta 178 000 złotych.

Kobieta spełniła żądania oszustów tyle tylko, że z banku zamiast pieniędzy przyniosła w kopercie ulotki. Wiedzieli o tym policjanci, którzy cały czas czuwali nad bezpieczeństwem kobiety będąc także w kontakcie z bankiem. 

Oszust polecił pokrzywdzonej, aby ta oczekiwała w swoim mieszkaniu na „policjanta”, który przyjdzie odebrać gotówkę. W mieszkania pokrzywdzonego na „odbieraka” zamiast pieniędzy czekali już prawdziwi policjanci.

Zaplanowana i zorganizowana w najdrobniejszych szczegółach akcja zakończyła się zatrzymaniem Jana G. Chwilę po tym jak mężczyzna przekroczył próg mieszkania został błyskawicznie obezwładniony. Tym samym policjanci ze  śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zapobiegli wypłaceniu i utracie przez pokrzywdzoną wszystkich jej oszczędności.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuraturze na postawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Greg
Zabrisky

Greg Zabrisky: Gdańszczanie, obudźcie się
Druga tura wyborów na prezydenta Gdańska to "być albo nie być" dla jego mieszkańców.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborczy rekord PiS
Wszystkie 15 mandatów w radzie gminy Bukowina Tatrzańska zdobyli kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października, niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.