loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
A. Bielan: Nie sądzę, żeby w najbliższych miesiącach podjęto decyzję na temat wojsk USA w Polsce
Opublikowano dnia 18.09.2018 10:22
– Przez kilka miesięcy opozycja atakowała pana prezydenta Andrzeja Dudę, że się nie spotyka z Donaldem Trumpem, chociaż tych spotkań było niemało, począwszy od wizyty, historycznej wizyty prezydenta Trumpa, który właśnie Warszawę wybrał na miejsce, w którym przedstawi swoją wizję politykę zagranicznej, przez spotkania na szczytach, przy okazji szczytów NATO, teraz go z kolei atakuje za to, że nie jest reprezentantem Unii Europejskiej – powiedział w radiowych „Sygnałach Dnia” Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

polskieradio.pl

– Przecież każdy przywódca dużych krajów europejskich, gdy leci do Stanów Zjednoczonych, tak jest w przypadku kanclerz Niemiec, prezydenta Francji, rozmawia przede wszystkim o kwestiach bilateralnych. W przypadku Andrzeja Dudy, pana prezydenta Andrzeja Dudy, z całą pewnością stanie kwestia naszego regionu

– dodał polityk PiS.

Czy podczas spotkania będą poruszane kwestie obecności wojsk amerykańskich w Polsce?

– Toczą się rozmowy od wielu miesięcy na szczeblu, bym powiedział, ekspertów, na temat możliwości zmiany charakteru obecności wojsk amerykańskich w Polsce. W tej chwili ma ona charakter rotacyjny, polska strona zabiega o to, żeby miała charakter permanentny, stały. Nie sądzę, żeby można było oczekiwać w najbliższych miesiącach ostatecznej decyzji, dlatego że proces decyzyjny w takiej sprawie w Stanach Zjednoczonych jest dość skomplikowany. Biorą w nim udział nie tylko Biały Dom, czyli urząd prezydenta, ale również Departament Stanu, Departament Obrony oraz obie izby Kongresu...

– zakończył Adam Bielan.

Źródło: polskieradio.pl
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Greg
Zabrisky

Greg Zabrisky: Gdańszczanie, obudźcie się
Druga tura wyborów na prezydenta Gdańska to "być albo nie być" dla jego mieszkańców.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborczy rekord PiS
Wszystkie 15 mandatów w radzie gminy Bukowina Tatrzańska zdobyli kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października, niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.