loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krzysztof Cugowski chwali minister Rafalską: "Dzięki niej moja sytuacja bardzo się poprawiła"
Opublikowano dnia 13.09.2018 19:08
Jeden z najsłynniejszych polskich wokalistów od kilku lat publicznie narzekał na wysokość swojej emerytury. Teraz poinformował, że dzięki decyzji minister Elżbiety Rafalskiej, która podniosła najniższe świadczenia, jego sytuacja uległa poprawie.

screen YT

Mnie nie dotyczą żadne obniżania wieku [emerytalnego], podwyższania, bo ja i tak będę musiał pracować do śmierci


- mówił Krzysztof Cugowski w 2015 roku. Wszystko za sprawą faktu, iż jego emerytura jest bardzo niska. W PRL-u nie było zawodu wokalisty, w związku z czym nie mógł odprowadzać składek emerytalnych.
 

Składki zacząłem płacić dopiero w wolnej Polsce jako przedsiębiorca


- powiedział muzyk. Dodał jednak, że decyzje podjęte przez polityków rządu Prawa i Sprawiedliwości poprawiły jego sytuację. 
 

Moja sytuacja emerytalna bardzo się poprawiła ostatnio dzięki pani minister [Rafalskiej], bo podniosła najniższe świadczenia. Dostaję tysiąc złotych z kawałkiem


- poinformował. Zaakcentował jednak, że nie ma do nikogo pretensji za takie niskie świadczenia. 
 

W PRL-u nie było naszego zawodu, mogliśmy mieć tylko umowy zlecenia (...) Nie zamierzam rezygnować na emeryturze ze śpiewania. Lubię je i przynosi dochody


- powiedział w wywiadzie dla "Na Żywo".

źródło: dziennik.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Bolszewicy – kumple Hitlera
17 września 1939 r. – Bolszewia zaatakowała Polskę. Jak do tego doszło? Pakt o nieagresji podpisany 25 lipca 1932 r. okazał się pustym gestem. Stalin, przywódca pogańskiego komunizmu, dbał o pozory. Jeszcze w listopadzie 1938 r. potwierdzono ważność wcześniej zawartych traktatów. Mało tego, dodatkowo zadeklarowano poszerzenie kontaktów gospodarczych. Fotki można było zrobić, prasa miała o czym pisać.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.