loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Spór o wycinkę lasu w Niemczech. Policja likwiduje domki aktywistów 
Opublikowano dnia 13.09.2018 18:26
Jak donosi portal dw.com, niemiecka policja przystąpiła dzisiaj do likwidacji domków aktywistów, którzy okupują las Hambach pod Kolonią. Lamentu obrońców demokracji i tym podobnych nie widać...

pixabay.com

W czwartek oddziały policji przystąpiły do likwidacji 60 domków na drzewach, w których od sześciu lat koczują obrońcy prastarego lasu. Właścicielem terenu jest koncern RWE, który wydobywa w tym regionie węgiel brunatny. Od połowy października planuje wszczęcie kolejnej wycinki


- informuje portal dw.com. Na łamach portalu czytamy, że akcja policji w Hambach zaliczana jest do jednych z największych w ostatnim czasie w Nadrenii-Północnej Westfalii. Funkcjonariusze mają do dyspozycji armatki wodne, ciężki sprzęt, a do pomocy ściągnięto jednostki z całych Niemiec. 

Ekolodzy i organizacje ochrony środowiska zapowiedziały wielkie akcje protestacyjne, m.in demonstracje, blokady i wyprawy do lasu Hambach. W przeciwieństwie do sytuacji z Puszczą Białowieską w Polsce nie mają jednak wsparcia licznych liberalnych środowisk, którzy upatrują w działaniach policji dowodu na autorytaryzm opresyjnego rządu. 

źródło: dw.com 

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Bolszewicy – kumple Hitlera
17 września 1939 r. – Bolszewia zaatakowała Polskę. Jak do tego doszło? Pakt o nieagresji podpisany 25 lipca 1932 r. okazał się pustym gestem. Stalin, przywódca pogańskiego komunizmu, dbał o pozory. Jeszcze w listopadzie 1938 r. potwierdzono ważność wcześniej zawartych traktatów. Mało tego, dodatkowo zadeklarowano poszerzenie kontaktów gospodarczych. Fotki można było zrobić, prasa miała o czym pisać.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.