loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Trafił Kosa na P. Lisieckiego: . Po Trzaskowskim widać, że wszystko trzyma się na taśmie klejącej
Opublikowano dnia 24.08.2018 23:43
– Liczba wpadek Trzaskowskiego pokazuje, że nie są to wpadki przypadkowe, ale to działania wynikające z niewiedzy kandydata. On był kreowany na osobę, która świetnie porusza się na salonach europejskich, zna języki. W przypadku Warszawy potrzebny jest gospodarz, który będzie sprawnie zarządzał miastem – w rozmowie z Mateuszem Kosińskim zdradził Paweł Lisiecki, poseł PiS.

wikipedia/ Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 pl
Tysol.pl: W Korei skazano byłą prezydent tego kraju na 25 lat za korupcję. Tymczasem w Polsce – Marek N. zamieszany w aferę reprywatyzacyjną zostaje zatrzymany dopiero po paru latach od jej wybuchu, Robert N. opuścił za kaucją areszt, poseł PO już po trzech miesiącach również na wolności. W Polsce pewne rzeczy opłacają się chyba bardziej niż w Korei…

Paweł Lisiecki, poseł PiS: Na pewno w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL wielu tych, którzy nieuczciwie podchodzili do kwestii zarządzania majątkiem państwa, którzy żerowali na tym majątku mogli czuć się bezkarnie. Dzisiaj można powiedzieć, że pewnego rodzaju machina sprawiedliwości ruszyła i ci ludzie są przez prokuraturę ścigani. Oczywiście to jest tak, że decyzje w sprawie skazania mają podjąć sądy, które w wielu przypadkach, tak jak w przypadku afery reprywatyzacyjnej same ustanawiały kuratorów na osoby zmarłe, pomagając przestępcom. Mam nadzieję, że nadchodzą czasy w których przestępcy, niezależnie od tego kim są – czy byli politykami, czy wielkimi biznesmenami, będą znajdowali się w więzieniach. Po to była reforma prokuratury, a teraz jest reforma wymiaru sprawiedliwości, sądownictwa.

Czyli na koniec tej kadencji posłowie PiS-u będą mogli powiedzieć – tak, dokonaliśmy już reformy sądownictwa, ona jest zakończona i możemy teraz czekać na sprawiedliwe i srogie wyroki?

Zagwarantować tego nie mogę, natomiast z tego co widzę, np. w przypadku reformy prokuratury, która jeszcze kilka lat temu wnioski składane przez lokatorów budynków zwracanych kamienic umarzała, a dzisiaj wszczyna dużą część postępowań. Nie twierdzę, że wszędzie jest idealnie, że wszędzie prokuratura działa doskonale, natomiast jest pewna zmiana w podejściu do przestępstw. Mam nadzieję, że podobnie będzie z sądownictwem. Oczywiście nie stanie się to za pstryknięciem palców, natomiast są odpowiednie kroki, reforma Sądu Najwyższego, wprowadzenie Izby Dyscyplinarnej, te kroki wolno, ale skutecznie i stale będą doprowadzały nas do tego, że ten wymiar sprawiedliwości będzie miał więcej wspólnego ze sprawiedliwością.

Przejdźmy do kwestii Warszawy. Wczoraj Marek Jakubiak ogłosił start. Rozumiem, że trzymają państwo kciuki za dobry wynik kandydata Kukiz’15 i przekazanie głosów w II turze na Patryka Jakiego?

Mm nadzieję, że Patryk Jaki uzyska poparcie tych kandydatów, którzy nie godzą się na to co działo się w Warszawie, na działania ratusza, które doprowadziły do roztrwonienia majątku miasta.

Patrząc na kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego mam wrażenie, że nie muszą państwo nic robić, wystarczy dać Trzaskowskiemu mówić to sam się pogrąży…

To nie zwiększa szans Patryka Jakiego, ale zmniejsza szanse Rafała Trzaskowskiego. Rzeczywiście liczba wpadek Trzaskowskiego pokazuje, że nie są to wpadki przypadkowe, ale to działania wynikające z niewiedzy kandydata. On był kreowany na osobę, która świetnie porusza się na salonach europejskich, zna języki. W przypadku Warszawy potrzebny jest gospodarz, który będzie sprawnie zarządzał miastem. Po Rafale Trzaskowskim widać, że to wszystko trzyma się na taśmie klejącej.

To późną jesienią będzie wolał pan pracować na Wiejskiej, czy Placu Bankowym?

(Śmiech). Pozwoli pan, że te pytanie pozostawię dla tych, którzy będą o tym decydowali lub składali propozycje. Natomiast mam nadzieję, że gospodarz warszawskiego ratusza zmieni ekipę. W Warszawie wiceprezydenci i dyrektorzy biur decydują o większości kwestii. Prezydentowi pewne rzeczy się przedstawia i jest akceptacja lub nie. Ale dużo zależy od tego jak to się przedstawi.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Greg
Zabrisky

Greg Zabrisky: Gdańszczanie, obudźcie się
Druga tura wyborów na prezydenta Gdańska to "być albo nie być" dla jego mieszkańców.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborczy rekord PiS
Wszystkie 15 mandatów w radzie gminy Bukowina Tatrzańska zdobyli kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października, niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.