loading
Proszę czekać...
Kosiński: PO atakuje Jarosława Kaczyńskiego, który w wyborach samorządowych przecież nie startuje
Opublikowano dnia 21.08.2018 18:53
– Opozycja zaatakowała prezesa Jarosława Kaczyńskiego, bo to on był na bilbordach, która atakuje Prawo i Sprawiedliwość. W mojej ocenie to pomyłka, wybory samorządowe są bardzo merytoryczne, głosujemy na konkretne rozwiązania, to, że ktoś nam zbuduje most w miejscu nam odpowiadającym nie ma barwy politycznej. Głosujemy na dobrego gospodarza, a PO atakuje Jarosława Kaczyńskiego, który w tych wyborach nie startuje – ocenił w Telewizji Republika Mateusz Kosiński, zastępca red. naczelnego Tysol.pl.

zrzut z ekranu

– Startują Patryk Jaki, Małgorzata Wassemann, Kacper Płażyński. Tu nie ma podjęcia dyskusji na tle merytorycznym. To przez lata PiS miał opinię partii wojującej, nieco awanturniczej, a PO starała się używać hasła – „nie róbmy polityki, budujmy mosty”. Dzisiaj okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie

– dodał Kosiński.

– W kampanii mówi się o milionach, które rzekomo PiS wziął. Ale badania opinii publicznej mówią, że Polakom po tych trzech latach żyje się lepiej. To są fakty. Poza tym użycie akurat Jarosława Kaczyńskiego i sugerowanie, że „wziął miliony” jest błędne. Jarosławowi Kaczyńskiemu można doprawiać różnego rodzaju „gęby”, ale nie to, że jest łasy na pieniądze, bo jest ideowcem, który raczej przypomina polityka przedwojennego. Zupełnie źle więc oceniono tego kogo powinno się atakować


– zaznaczył publicysta

A jak Kosiński ocenia odpowiedź PiS-u, która pokazuje agresję przeciwników rządu?

– Jeżeli zwolennicy opozycji zachowują się źle to nic dziwnego, że PiS to wykorzystuje. Jeśli dajemy komuś amunicję to nie dziwmy się, że ktoś z niej strzela. Przecież wiemy, że na manifestacjach KOD-u, Obywateli RP, dochodziło do szarpanin, ataków na posłów. Skoro takie sytuacje miały miejsce to nic dziwnego, że strona rządowa to wykorzystuje

– zakończył Kosiński.
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wypowiedź ministra Grasia potwierdza, że komisja śledcza ds. VAT będzie miała co robić
Wczoraj portal TVP Info opublikował treść kolejnej taśmy nagranej w restauracji „Sowa i Przyjaciele” ze spotkania kilku ważnych polityków Platformy, w tym ówczesnego rzecznika rządu Donalda Tuska, ministra Pawła Grasia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.