loading
Proszę czekać...
Jacek Wrona: Na powitanie!
Opublikowano dnia 21.08.2018 18:13
Melduję się w zacnym gronie blogerów "Tysola"!! Mam nadzieje, że mój pierwszy wpis nie będzie ostatnim! :-) I szacowna redakcja nie "zbanuje" mnie ku uciesze gawiedzi a moim pohańbieniu!

screen YouTube
Gdy dostałem propozycje, aby trochę "poblogować na Tysolu" ucieszyłem się, bo przez kilka lat pisałem na "Frondzie" i lubiłem ten rodzaj przekazu i prezentacji swoich poglądów. Z grzeczności należy się przedstawić, choć nie trudno znaleźć o mnie informacje. Zawodowo zajmuję się sprawami bezpieczeństwa i przestępczością, szczególnie międzynarodową, zorganizowaną i narkotykową. Od 9 lat jestem na rencie i emeryturze, pracowałem w CBŚ i wykładałem w WSPol w Szczytnie. Jestem autorem lub współautorem 9 książek, temu poświęconych. Cywilnie skończyłem UJ w Krakowie - filozofie i pedagogikę, mam podyplomowe "europejskie" studia socjoterapii. Więcej - www.narkoslang.pl, www.jacekwrona.pl

Mam jedną żonę i szóstkę dzieci. Jedna z moich córek Gloria Maria została cudownie uzdrowiona za stawiennictwem św. Jana Pawła II, patrz - www.gloriamaria.pl. Z żoną opisaliśmy to niezwykłe wydarzenia w czterech książkach. Ponadto jestem miłośnikiem dobrej kuchni, warzę piwo, robię wino i ocet. Mamy "dom otwarty" odwiedza nas mnóstwo ludzi: dziennikarzy, polityków, artystów, znanych, nieznanych, biednych, bogatych, mądrych i takich sobie a nawet bezdomni, wszystkich z radością gościmy!

Dziękuję za zaproszenie i zaczynam!
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zerowy prezydent Krakowa
Jestem przekonany, że ceniący oszczędny tryb życia krakowianie z uznaniem patrzą na swojego prezydenta.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.