loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jacek Sasin: Będzie podwyżka w sferze budżetowej, już dziś jest to jasne
Opublikowano dnia 21.08.2018 16:53
Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów w rozmowie z Polskim Radiem 24 zdradził, że w projekcie budżetu założono wzrost wynagrodzeń budżetówki średnio o 2,3 proc. 

screen YT
Przypomnijmy, że 7 sierpnia odbyły się w Gdańsku obrady Komisji Krajowej NSZZ Solidarność z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowa dotyczyła realizacji trzech głównych postulatów: podwyżek w państwowej sferze budżetowej, wzrostu płacy minimalnej oraz odmrożenia kwoty bazowej naliczania funduszu socjalnego. Premier zobowiązał się, że w trybie pilnym zaproponuje sposób, terminy i zakres ich realizacji. Członkowie Komisji Krajowej po dyskusji i ocenie spotkania zdecydowali, że do 29 sierpnia czekają na konkretną i formalną propozycję rządu.
 

Będzie podwyżka w sferze budżetowej, już dziś jest to jasne. Trzeba przedyskutować jak te pieniądze mają być rozdysponowane, chcemy porozmawiać o tym z naszymi partnerami również ze związków zawodowych


- powiedział dzisiaj Jacek Sasin na antenie Polskiego Radia 24. 
 

W projekcie budżetu założono wzrost wynagrodzeń budżetówki średnio o 2,3 proc. Kwota nie obejmuje tych którzy mają zagwarantowane podwyżki na mocy innych dokumentów np. nauczycieli 


- dodał polityk. Podkreślił także, iż dzięki działaniom rządu PiS udało się uszczelnić system podatkowy.
 

System uszczelniono ponad 20 mld złotych rocznie z VAT, chodzi też o podatek CIT od wielkich firm, duża skala nadużyć była również przy akcyzie. Dodatkowo mamy wzrost gospodarczy (...) W ogólnym zarysie zmniejsza się deficyt budżetu państwa, to deficyt najniższy na przestrzeni ostatnich lat. Za rządów PO-PSL w latach 2010/11 sięgał on 100 mld. zł, w tej chwili mamy 28,5 mld


- mówił Jacek Sasin. 
 
raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Bolszewicy – kumple Hitlera
17 września 1939 r. – Bolszewia zaatakowała Polskę. Jak do tego doszło? Pakt o nieagresji podpisany 25 lipca 1932 r. okazał się pustym gestem. Stalin, przywódca pogańskiego komunizmu, dbał o pozory. Jeszcze w listopadzie 1938 r. potwierdzono ważność wcześniej zawartych traktatów. Mało tego, dodatkowo zadeklarowano poszerzenie kontaktów gospodarczych. Fotki można było zrobić, prasa miała o czym pisać.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.