loading
Proszę czekać...
Jacek Sasin: Będzie podwyżka w sferze budżetowej, już dziś jest to jasne
Opublikowano dnia 21.08.2018 16:53
Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów w rozmowie z Polskim Radiem 24 zdradził, że w projekcie budżetu założono wzrost wynagrodzeń budżetówki średnio o 2,3 proc. 

screen YT
Przypomnijmy, że 7 sierpnia odbyły się w Gdańsku obrady Komisji Krajowej NSZZ Solidarność z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowa dotyczyła realizacji trzech głównych postulatów: podwyżek w państwowej sferze budżetowej, wzrostu płacy minimalnej oraz odmrożenia kwoty bazowej naliczania funduszu socjalnego. Premier zobowiązał się, że w trybie pilnym zaproponuje sposób, terminy i zakres ich realizacji. Członkowie Komisji Krajowej po dyskusji i ocenie spotkania zdecydowali, że do 29 sierpnia czekają na konkretną i formalną propozycję rządu.
 

Będzie podwyżka w sferze budżetowej, już dziś jest to jasne. Trzeba przedyskutować jak te pieniądze mają być rozdysponowane, chcemy porozmawiać o tym z naszymi partnerami również ze związków zawodowych


- powiedział dzisiaj Jacek Sasin na antenie Polskiego Radia 24. 
 

W projekcie budżetu założono wzrost wynagrodzeń budżetówki średnio o 2,3 proc. Kwota nie obejmuje tych którzy mają zagwarantowane podwyżki na mocy innych dokumentów np. nauczycieli 


- dodał polityk. Podkreślił także, iż dzięki działaniom rządu PiS udało się uszczelnić system podatkowy.
 

System uszczelniono ponad 20 mld złotych rocznie z VAT, chodzi też o podatek CIT od wielkich firm, duża skala nadużyć była również przy akcyzie. Dodatkowo mamy wzrost gospodarczy (...) W ogólnym zarysie zmniejsza się deficyt budżetu państwa, to deficyt najniższy na przestrzeni ostatnich lat. Za rządów PO-PSL w latach 2010/11 sięgał on 100 mld. zł, w tej chwili mamy 28,5 mld


- mówił Jacek Sasin. 
 
raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Grillowanie Rosji – start.
Wczoraj, na giełdzie w Londynie cena baryłki ropy marki Brent w kontraktach na styczeń spadła do poziomu poniżej 65 dolarów, a dokładnie do 64,87. Patrząc na to z punktu widzenia maksymalnej ceny, którą ropa notowała w październiku mamy do czynienia z korektą przekraczającą już 20 dolarów. Zdaniem specjalistów niewiele wskazuje na to, aby trend ten był krótkotrwały. Decyduje o tym przynajmniej kilka czynników. Po pierwsze ostatni raport OPEC wskazuje, że światowy popyt w roku przyszłym może być mniejszy niźli jeszcze niedawno sądzono, po drugie w Stanach Zjednoczonych wydobycie, szczególnie w basenie Permian rośnie znacznie szybciej a na dodatek problemy logistyczne (brak rurociągów i konieczność przewożenia ropy cysternami) mają się ku końcowi. I wreszcie, po trzecie, spadek dostaw z Iranu został dość łatwo uzupełniony wzrostem wydobycia w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach i w Rosji. Zresztą amerykańskie Ministerstwo Finansów wprowadziło szereg wyjątków (m.in. dla Indii i Chin) w reżimie sankcyjnym, wobec czego ich skutki dla rynku ropy są mniej dolegliwe niźli się spodziewano.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Chora miłość do okupantów
Zadaję to pytanie wszystkim, którzy nadal bronią dalszego istnienia w Polsce Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz pomników Armii Czerwonej w przestrzeni publicznej III RP.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Ambitne propozycje PE i pesymizm w krajach członkowskich w sprawie budżetu po 2020 roku
Wczoraj odbyła się debata na sprawozdaniem dotyczącym unijnego budżetu na lata 2021-2027, w którym Parlament Europejski potwierdził swoje ambitne stanowisko ustanowienia górnego pułapu wydatków na poziomie 1,3% DNB UE-27, czyli 1324 mld euro w cenach z 2018 roku, a więc o blisko 200 mld euro więcej niż propozycja KE (1,14% DNB UE-27).
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.