loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Spór wśród prawicowych dziennikarzy. W. Mucha do W. Gadowskiego: "Powstrzymaj trolowisko"
Opublikowano dnia 21.08.2018 11:37
Wczoraj Witold Gadowski na antenie Telewizji Republika krytycznie wypowiedział się na temat prawicowych dziennikarzy, którzy w przeszłości współpracowali z Fundacją Otwarty Dialog. Do słów tych odnieśli się m.in. Wojciech Mucha i Marcin Rey.

zrzut z ekranu

Gadowski stwierdził, że nie dziwi go to, że Michał Szczerba, poseł PO broni Kozłowskiej. Zdaniem dziennikarza dużym zaskoczeniem może być współpraca z fundacją dziennikarzy tzw.. prawicowych mediów.

– Na razie jest za wcześnie, żeby podawać nazwiska. Mam nadzieję, że sami się ujawnia – stwierdził Gadowski.

– Tych którzy się nie przyznają, trzeba śledzić ich przelewy na konta – dodał publicysta.

v

Miałem się nie odzywac, ale "tylko spytam".

Ciekaw jestem, jakich to "prawicowych dziennikarzy zamieszanych w kolaborację z Otwartym Dialogiem" masz Witold Gadowski na myśli?

Bo póki co, to prawicowa szuria z twittera i anonimowe złogi nie wiadomo skąd, dopierdalają się do mnie za to, że nie chciałem jechać z Marcin Fonfara na Donbas jak na wycieczkę. Tak, to prawda - w chwili gdy u nas w redakcji nie było nawet na papier toaletowy, pożyczyłem (nieodpłatnie) kamizelkę od fundacji. Zaiste, kolaboracja.

(...)

Dodam tylko, że platając się pod ostrzałem w kamizelce od OD, robiliśmy wówczas z Marcin Fonfara materiał dla tej samej stacji, w której dziś pijąc herbatkę, rzucasz w swojej zawiłej diatrybie oskarżenia w naszym (hehe - nożyce, stół - wicie - rozumicie) kierunku. Więc może to TVRepublika jest poprzez OD powiązana z Rosją? A Ty tam siedząc.. Sam sobie wydedukuj.

Herbatka może i smaczna, towarzystwo zacne. Ale to co robisz już dużo mniej.

- skomentował te słowa Wojciech Mucha, dziennikarz "Gazety Polskiej". 

Do sprawy odniósł się również Marcin Rey, prowadzący profil "rosyjska V kolumna w Polsce". 
 

Chyba trzeba prowadzącej pogodynce Ilonie Januszewskiej wytłumaczyć, w czym uczestniczy. Wojtek Mucha już napisał, ale ja powtórzę po swojemu. Witold Gadowski w TV Republika straszy dziennikarzami prawicowymi, którzy siedzą w kieszeni rosyjskiej agenturze.

Kopnął mnie taki zaszczyt, iż jestem jedynym wymienionym. Nazwiska pozostałych kretów, takich jak Muchow, Romaszewskaja, Bobolowiczew, Perelomskaja czy Pokoriew pozostały na razie niewypowiedziane, ale to chyba kwestia czasu.

Pojawia się plansza z Kramkiem z Otwartego Dialogu trzymającym kartkę z moim nazwiskiem i Sorosem (którego nie mogło zabraknąć), podczas gdy Gadowski opowiada o groźnej paczce rosyjskich podwójnych agentów zaszytych wysoko w samym jądrze polskich służb, której jedną ze sprawek było ostrzeżenie niejakiego Samożniewa przed dekonspiracją. Twierdzi Gadowski. Aha.

Może przypomnę: kiedy zadałem niewinne pytanie Gadowskiemu, czy zamierza odesłać wpłatę Macieja Domżały do adresata, ten wymyślił fantastyczną narrację, wedle której siedząc w gabinecie szefa Agencji Wywiadu, zadaniowaliśmy Domżałę do dokonania kompromitującej wpłaty, a potem zatrudniliśmy duo w składzie Tomasz Piatkow i Samuel Pereirov, by nam wtórować.

(...)

Doprawdy powstaje pytanie: komu to służy i kto by za to zapłacił, gdyby Gadowski nie robił tego za free, by zdobyć kliknięcia i polubienia? My wiemy tylko o wpłacie od Macieja Domżały, uważanego przez Jana Śpiewaka za jednego z głównych negatywnych postaci warszawskiej afery reprywatyzacyjnej, o której każde dziecko wie, że była w znacznej mierze operacją prania rosyjskich pieniędzy mafijnych..

Tak naprawdę, to Gadowski do spółki z Telewizją Republika mnie pomawiają o zdradę stanu tylko robią to tak, by to było procesowe. Trzeba jednak będzie wywrzeć niedopuszczalny nacisk na media i pogadać z właścicielem tej stacji, bo miarka się przebiera.

- napisał Rey. 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.