loading
Proszę czekać...
Spór wśród prawicowych dziennikarzy. W. Mucha do W. Gadowskiego: "Powstrzymaj trolowisko"
Opublikowano dnia 21.08.2018 11:37
Wczoraj Witold Gadowski na antenie Telewizji Republika krytycznie wypowiedział się na temat prawicowych dziennikarzy, którzy w przeszłości współpracowali z Fundacją Otwarty Dialog. Do słów tych odnieśli się m.in. Wojciech Mucha i Marcin Rey.

zrzut z ekranu

Gadowski stwierdził, że nie dziwi go to, że Michał Szczerba, poseł PO broni Kozłowskiej. Zdaniem dziennikarza dużym zaskoczeniem może być współpraca z fundacją dziennikarzy tzw.. prawicowych mediów.

– Na razie jest za wcześnie, żeby podawać nazwiska. Mam nadzieję, że sami się ujawnia – stwierdził Gadowski.

– Tych którzy się nie przyznają, trzeba śledzić ich przelewy na konta – dodał publicysta.

v

Miałem się nie odzywac, ale "tylko spytam".

Ciekaw jestem, jakich to "prawicowych dziennikarzy zamieszanych w kolaborację z Otwartym Dialogiem" masz Witold Gadowski na myśli?

Bo póki co, to prawicowa szuria z twittera i anonimowe złogi nie wiadomo skąd, dopierdalają się do mnie za to, że nie chciałem jechać z Marcin Fonfara na Donbas jak na wycieczkę. Tak, to prawda - w chwili gdy u nas w redakcji nie było nawet na papier toaletowy, pożyczyłem (nieodpłatnie) kamizelkę od fundacji. Zaiste, kolaboracja.

(...)

Dodam tylko, że platając się pod ostrzałem w kamizelce od OD, robiliśmy wówczas z Marcin Fonfara materiał dla tej samej stacji, w której dziś pijąc herbatkę, rzucasz w swojej zawiłej diatrybie oskarżenia w naszym (hehe - nożyce, stół - wicie - rozumicie) kierunku. Więc może to TVRepublika jest poprzez OD powiązana z Rosją? A Ty tam siedząc.. Sam sobie wydedukuj.

Herbatka może i smaczna, towarzystwo zacne. Ale to co robisz już dużo mniej.

- skomentował te słowa Wojciech Mucha, dziennikarz "Gazety Polskiej". 

Do sprawy odniósł się również Marcin Rey, prowadzący profil "rosyjska V kolumna w Polsce". 
 

Chyba trzeba prowadzącej pogodynce Ilonie Januszewskiej wytłumaczyć, w czym uczestniczy. Wojtek Mucha już napisał, ale ja powtórzę po swojemu. Witold Gadowski w TV Republika straszy dziennikarzami prawicowymi, którzy siedzą w kieszeni rosyjskiej agenturze.

Kopnął mnie taki zaszczyt, iż jestem jedynym wymienionym. Nazwiska pozostałych kretów, takich jak Muchow, Romaszewskaja, Bobolowiczew, Perelomskaja czy Pokoriew pozostały na razie niewypowiedziane, ale to chyba kwestia czasu.

Pojawia się plansza z Kramkiem z Otwartego Dialogu trzymającym kartkę z moim nazwiskiem i Sorosem (którego nie mogło zabraknąć), podczas gdy Gadowski opowiada o groźnej paczce rosyjskich podwójnych agentów zaszytych wysoko w samym jądrze polskich służb, której jedną ze sprawek było ostrzeżenie niejakiego Samożniewa przed dekonspiracją. Twierdzi Gadowski. Aha.

Może przypomnę: kiedy zadałem niewinne pytanie Gadowskiemu, czy zamierza odesłać wpłatę Macieja Domżały do adresata, ten wymyślił fantastyczną narrację, wedle której siedząc w gabinecie szefa Agencji Wywiadu, zadaniowaliśmy Domżałę do dokonania kompromitującej wpłaty, a potem zatrudniliśmy duo w składzie Tomasz Piatkow i Samuel Pereirov, by nam wtórować.

(...)

Doprawdy powstaje pytanie: komu to służy i kto by za to zapłacił, gdyby Gadowski nie robił tego za free, by zdobyć kliknięcia i polubienia? My wiemy tylko o wpłacie od Macieja Domżały, uważanego przez Jana Śpiewaka za jednego z głównych negatywnych postaci warszawskiej afery reprywatyzacyjnej, o której każde dziecko wie, że była w znacznej mierze operacją prania rosyjskich pieniędzy mafijnych..

Tak naprawdę, to Gadowski do spółki z Telewizją Republika mnie pomawiają o zdradę stanu tylko robią to tak, by to było procesowe. Trzeba jednak będzie wywrzeć niedopuszczalny nacisk na media i pogadać z właścicielem tej stacji, bo miarka się przebiera.

- napisał Rey. 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zerowy prezydent Krakowa
Jestem przekonany, że ceniący oszczędny tryb życia krakowianie z uznaniem patrzą na swojego prezydenta.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.