loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Obchody 30 rocznicy strajku w Hucie Stalowa Wola
Opublikowano dnia 21.08.2018 10:38
Na przełomie sierpnia i września odbędą się uroczystości 30 rocznicy strajków w Hucie Stalowa Wola 

informacja prasowa
Program uroczystości w 30 rocznicę strajków „Solidarności” w Hucie Stalowa Wola.

31 sierpień - piątek
14.30 – uroczyste posiedzenie Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola
15.15 – uroczystości pod Krzyżem przed Narzędziownią
16.00 – spotkanie rocznicowe w siedzibie Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola

1 wrzesień – sobota
10.00 – Turniej Szachowy o Puchar „Solidarności” – Miejska Biblioteka Publiczna, ul. ks. J. Popiełuszki
Zakończenie turnieju około godziny 14.00

Bieg Niepodległości i Solidarności – start i meta przy budynku dawnej dyrekcji naczelnej Huty Stalowa Wola, ul. E. Kwiatkowskiego 1
10.30 – start biegu rodzinnego – trasa 1,5 km
11.00 – bieg główny open 5 km
Około 11.30 – dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród

2 wrzesień – niedziela
12.00 – Msza święta w intencji Ojczyzny – Bazylika Matki Bożej Królowej Polski 
Po Mszy świętej spotkanie rocznicowe z wręczeniem odznaczeń państwowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. ks. J. Popiełuszki
 
Turniej Szachowy o Puchar „Solidarności” odbędzie się w sobotę 1 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Celem otwartego Turnieju Szachowego jest upamiętnienie XXX rocznicy strajku sierpniowego w Hucie Stalowa Wola o legalizacje NSZZ „Solidarność”. 
Organizatorem Turnieju jest Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ i Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola oraz Katolicki Klub Sportowy „Victoria” Sekcja Szachowa.   

Zapisy od godziny 9.00 na drugim piętrze Biblioteki. Turniej otwarty, bez ograniczeń wiekowych i miejsca zamieszkania.  
Zakończenie Turnieju około godziny 14.00: wręczenie Pucharu dla zwycięzcy Turnieju, nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników i pamiątkowych dyplomów dla uczestników. 


W sobotę 1 września o godzinie 10.30 sprzed budynku dawnej dyrekcji naczelnej Huty Stalowa Wola wystartuje Bieg Niepodległości i Solidarności.

Celem Biegu jest uczczenie 100 rocznicy niepodległości Polski i 30 rocznicy strajków „Solidarności” w Hucie Stalowa Wola. 
Bieg Niepodległości i Solidarności organizują Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” i Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola. Patrona honorowy: Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i Starosta Powiatu Stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Start i meta Biegu Niepodległości i Solidarności przed budynkiem dyrekcji naczelnej Huty Stalowa Wola przy ulicy Kwiatkowskiego 1. O godzinie 10.30 start biegu rodzinnego na dystansie 1500 metrów. O godzinie 11.00 bieg główny kobiet i mężczyzn na dystansie 5 kilometrów – ulicami dawnej Huty Stalowa Wola. Około godziny 11.30 dekoracja zwycięzców biegu głównego. 

Zgłoszenia do biegu głównego odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.kksvictoria.pl do dnia 28 sierpnia lub osobiście w biurze zawodów. Uczestnicy Biegu Głównego są zobowiązani do wpłacenia symbolicznego wpisowego na cel charytatywny: Centrum Pomocy i Wsparcia Pacjentom Onkologicznym i Ich Rodzinom i środowisku pacjenta. Wpłata na konto Stowarzyszenia „Dobro Powraca”
60 2030 0045 1110 0000 0237 0190
Bank BGŻ SA Oddział Operacyjny w Stalowej Woli

Ze wskazaniem celu: Bieg Niepodległości i Solidarności

Klasyfikacja generalna biegu głównego: kobiety i mężczyźni – 16-29 lat; k, m – 30 – 39 lat, k, m – 40 – 49 lat, k, m – 50 – 59 lat, k, m – 60 i powyżej. Nagrody w biegu głównym: za miejsca I - III dla mężczyzn i kobiet nagrody rzeczowe i puchary; za miejsca I - III w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe. Dla pierwszych 150 zawodników pamiątkowe medale, dla pozostałych dyplomy uczestnictwa.   
      
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.