loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Michał Ossowski, red. naczelny "TS": Wojna polsko-polska trwa
Opublikowano dnia 20.08.2018 18:05
Wojna polsko-polska trwa w najlepsze. Nawet okres wakacyjny nie spowodował zawieszenia broni i choć wielu Polaków jest na urlopach, to za ich plecami, a często wręcz na ich oczach, rozgrywają się kolejne akty dramatu. Totalna opozycja rusza na totalną w jej mniemaniu władzę. Batalia, a w zasadzie kabaret walki o „wolne sądy”, demonstracje mające udowodnić, że Polacy jednak są zaniepokojeni reformą sądownictwa.

pixabay.com
Nieważne, że braki kadrowe zmuszają do przemieszczania się tych samych demonstrantów do różnych miast. Wrażenie zostaje, a zaprzyjaźnione media i tak podadzą informację o tysięcznych manifestacjach na terenie całego kraju. Wreszcie sakramentalne już zwrócenie się o pomoc zagranicy. W końcu hasło „Ulica i zagranica” wciąż pozostaje żywe. Sędzia Małgorzata Gersdorf daje więc wyraz swojemu niezadowoleniu, wzywając UE do szybszych działań. W Gdańsku z kolei prezydent Paweł Adamowicz nie waha się przed wykorzystaniem rocznicy wybuchu II wojny światowej i demonstracyjnie nie przewiduje udziału przedstawicieli MON w ceremonii. Argument? Co najmniej dziwny, w zeszłym roku został obrażony, to teraz się odegra. W końcu jednak ulega i zaprasza ministra obrony narodowej, wcześniej jednak nie omieszkając opublikować zaproszenia na Twitterze. Kabaret trwa więc w najlepsze, a ja zastanawiam się, czy zostało nam jeszcze coś wspólnego, skoro nawet miejsce i rocznica wybuchu II wojny światowej stają się powodem podziału Polaków na dwa zwalczające się plemiona.

Michał Ossowski

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "TS" (34/2018) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Bolszewicy – kumple Hitlera
17 września 1939 r. – Bolszewia zaatakowała Polskę. Jak do tego doszło? Pakt o nieagresji podpisany 25 lipca 1932 r. okazał się pustym gestem. Stalin, przywódca pogańskiego komunizmu, dbał o pozory. Jeszcze w listopadzie 1938 r. potwierdzono ważność wcześniej zawartych traktatów. Mało tego, dodatkowo zadeklarowano poszerzenie kontaktów gospodarczych. Fotki można było zrobić, prasa miała o czym pisać.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.