loading
Proszę czekać...
Ponad 200 biegaczy uczciło w Kołobrzegu rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych
Opublikowano dnia 20.08.2018 12:00
Norbert Borzęcki wygrał XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Solidarności", który wczoraj odbył się w Kołobrzegu.

ZR Pobrzeże

Dziesięciokilometrowa trasa biegu wiodła m.in. przez centrum miasta i plażę. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z całej Polski. Część z nich to profesjonalni biegacze. Jednak w zmaganiach uczestniczyli także amatorzy oraz osoby niepełnosprawne.

Najlepszy w rywalizacji mężczyzn był Norbert Borzęcki z Koszalina, który osiągnął czas 32 minuty i 42 sekundy. Na podium stanęli ponadto Arkadiusz Połeć i Krzysztof Bartkiewicz. Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Janasiak.

Ogólnopolski Bieg Uliczny „Solidarności” w Kołobrzegu organizowany jest od 1989 roku przez Zarząd Regionu Koszalińskiego „Pobrzeże” NSZZ Solidarność. mk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zerowy prezydent Krakowa
Jestem przekonany, że ceniący oszczędny tryb życia krakowianie z uznaniem patrzą na swojego prezydenta.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.