loading
Proszę czekać...
Maciej Lasek na tropie afery: Z czego [Kaczyński] opłaca dom, media, komunikację, jedzenie i ubranie?
Opublikowano dnia 19.08.2018 13:16
Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która zajmowała się badaniem sprawy katastrofy smoleńskiej, odpowiedział internautce, która wyraziła własne opinie odnośnie prezesa PiSu Jarosława Kaczyńskiego.

YT, print screen


Nie ma majątku, prawa jazdy ani konta w banku. Jest uczciwy, wiarygodny i przyzwoity. Nie zje za nasze ośmiorniczek, a dla Polski zrobiłby wszystko. I nie można Go kupić. Dlatego jego wykrzywione zdjęcie ma straszyć ludzi. I dlatego sromotnie przegracie

- napisała internautka, nawiązując do kampanii "PiS wziął miliony".

 


Jak nic nie ma, to z czego żyje? Z czego opłaca dom, media, komunikację, jedzenie i ubranie? Widział go ktoś samego w Biedronce czy innym sklepiku lub w aptece po leki? A może sprzątającego ogród lub dom? Nie? To może jednak ktoś to wszystko za niego robi? I kto za to płaci?

- zastanawia się Lasek.

Mówi się, że dobrze zadane pytanie, to pół drogi do celu. Tu bardzo ciekawie postawiona jest sprawa, może zatem  warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób pieniądze trafiają zwykle do portfela. Na ogół odbywa się to w następującej kolejności - zawarta umowa, wykonana praca, zapłata, z której potem dokonuje się zakupów, opłaca rachunki, zamawia usługi etc. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia, to chętnie zapoznamy się z alternatywnymi drogami wpływów.


 

adg

źródło: TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zerowy prezydent Krakowa
Jestem przekonany, że ceniący oszczędny tryb życia krakowianie z uznaniem patrzą na swojego prezydenta.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.