loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wyszkowski: Zasady przyzn. tytułu Sprawiedliwego mają charakter dążenia do ograniczenia liczby Polaków
Opublikowano dnia 17.08.2018 09:17
- To Izrael wyznaczył tak wygórowane zasady przyznawania tytułu Sprawiedliwych, że wyklucza absolutną większość Polaków ratujących Żydów. Stąd ta nadreprezentacja np. Holendrów, którzy udzielali pomocy stosunkowo niewiele ryzykując i w dużo lepszych warunkach materialnych - pisze na Twitterze Krzysztof Wyszkowski.

screen yt

- Choć Polaków uhonorowanych przez Jad Waszem jest najwięcej, to zasady przyznawania tytułu mają charakter świadomego dążenia do ograniczenia ich liczby. Wykluczenie tych Polaków, którzy wzięli wynagrodzenie od przechowywanych (choćby na żywność) to podtrzymywanie antypolonizmu

- uważa Krzysztof Wyszkowski
 

mk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.