loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Abp Wojciech Polak: Wniebowzięcie Maryi jest jak drogowskaz, który ukazuje nam wszystkim sens
Opublikowano dnia 15.08.2018 14:36
O godz. 24.00 odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem i z homilią prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka. Przed Mszą św. nastąpiło uroczyste posadzenie Prymasowskiego Dębu Niepodległości w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym przy sanktuarium w Ludźmierzu.

flickr.com/archidiecezja krakowska

- Przykrywamy ziemią korzenie tego dębu. Pragniemy, aby w stulecie niepodległości przypominał nam tutaj na Podhalu nade wszystko o tych korzeniach, z których wyrastamy, aby nadal były silne wiarą, silne miłością, silne nadzieją - mówił prymas.

Kustosz sanktuarium w Ludźmierzu ks. Jerzy Filek powitał prymasa Polski oraz wszystkich zebranych. Podkreślił, że zasadzenie Prymasowskiego Dębu Niepodległości jest potwierdzeniem, że Kościół Polski dalej będzie stał przy polskim narodzie, dalej będzie bronił jego chrześcijańskich korzeni i wspomagał go w kroczeniu drogą Bożych przykazań.

W homilii prymas przypomniał za papieżem Franciszkiem, że Wniebowzięcie Matki Bożej jest tajemnicą, która dotyczy przyszłości każdego z nas.
- Wniebowzięcie Maryi jest jak drogowskaz, który ukazuje nam wszystkim sens i cel naszej ziemskiej wędrówki (...) Wniebowzięcie Maryi zapowiada nowe niebo i nową ziemię wraz ze zwycięstwem Zmartwychwstałego Chrystusa nad śmiercią i definitywnym pokonaniem złego. Wpatrujemy się w niebo, bo Chrystus nam je otworzył.

Abp Polak nawiązał także do słów bpa Karola Wojtyły wypowiedzianych przed laty w Ludźmierzu, że Maryja została wzięta do nieba ze wszystkim co Ją stanowiło, całą Jej ludzką istotą - duszą i ciałem, człowieczeństwem i macierzyństwem. Została wzięta, jak mówił bp Wojtyła, dzięki mocy zmartwychwstania.
- Jeżeli w Niej Chrystus objawił moc swego zmartwychwstania, to przecież w każdym z nas, w tobie i we mnie, przez sakrament chrztu św. dokonało się zmartwychwstanie. (...) Idziemy drogą do nieba. Wniebowzięcie Maryi zachęca nas abyśmy nie zniechęcili się i nie ustali w drodze. Abyśmy z niej nie zawrócili i nie dali się uwieść mirażom tego życia.

Źródło: diecezja.pl 
kos

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.