loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Spór pracowników radzyńskiego szpitala z dyrekcją
Opublikowano dnia 15.08.2018 10:15
7 sierpnia miało miejsce spotkanie wszystkich związków zawodowych placówki: pielęgniarek i położnych, pracowników ochrony zdrowia, komisji zakładowej NSZZ "Solidarność", związku lekarzy, diagnostyki medycznej i fizjoterapii z dyrekcją szpitala w Radzyniu Podlaskim.

ilustracja - fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność
Związkowców i ponad 500. osobową kadrę szpitala reprezentuje lubelski mecenas, przy rozmowach są obecni reprezentanci związków. Wciąż mają miejsce rozmowy, spór jest w fazie negocjacji, o strajku na razie nie ma mowy.

Wśród żądań pojawiają się m.in. wzrost wynagrodzeń. Związkowcy za sukces uznają fakt, że dyrektor szpitala Marek Zawada, mimo tego, że początkowo twierdził, że postulaty nie są do spełnienia, nie podpisał  protokołu rozbieżności. Kolejne spotkanie planowane jest na 12 września i dyrektor zapowiada, że wtedy będzie miał konkretne propozycje i liczy na porozumienie.

Źródło: radzyn.24wspolnota.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zerowy prezydent Krakowa
Jestem przekonany, że ceniący oszczędny tryb życia krakowianie z uznaniem patrzą na swojego prezydenta.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.