loading
Proszę czekać...
Marcin Meller: "Moja wypowiedź o Żołnierzach Wyklętych została zmanipulowana"
Opublikowano dnia 13.08.2018 13:55
Dziennikarz w rozmowie z Wirtualną Polską stwierdza, że jego wypowiedź została okrojona.

Youtube.com

–  Nikogo nie obrażałem. Mamy do czynienia z czystą manipulacją wypowiedzi i następującym po niej strumieniem prawicowego hejtu. Mowa była nie o Żołnierzach Wyklętych, a o tym, że nie należy się ścigać z prawą stroną na pamięć historyczną. Każdy, kto oglądał program, wie o co chodzi – powiedział Meller.

Wypowiedź dziennikarza skrytykował Dominik Tarczyński z PiS, który stwierdził, że olać to może matkę Mellera, a nie Żołnierzy Wyklętych

W poniedziałek w Polskim Radiu 24 Marek Król bronił Tarczyńskiego. 

– Jestem za Tarczyńskim. Meller jest z bardzo mocnymi sowieckimi korzeniami, a sowieckie jak nie dostanie w dziób, to nie zrozumie. I tak trzeba postępować z ludźmi o mentalności sowieckiej – stwierdził Król.

Meller odniósł się również do wypowiedzi byłego redak

– Mam się odnosić do wypowiedzi byłego sekretarza KC PZPR? Towarzysz Król ewidentnie tęskni za latami 80-tymi, kiedy był aparatczykiem PZPR, a ludziom sprzeciwiającym się komunistycznej władzy dawano w dziób.  Nie chce mi się schodzić do poziomu posła Tarczyńskiego. Jest problemem swojej partii, a nie moim. Jego ekscesy krytykuje już nawet prawa strona. Niektórzy zdają sobie sprawę, że im szkodzi – uważa Meller.

Źródło: wp.pl

GT


 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Autokracja z zachowaniem praw obywatelskich", czyli o Polsce i Węgrzech na łamach FAZ
"Dokonano analizy systemu władzy i sposobu sprawowania rządów przez dwóch silnych ludzi: Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego a także ich partii: Fidesz i PiS. Chodzi o ideologiczne i biograficzne tło, o podobieństwa i różnice. Przy czym wniosek redaktorów tego tomu (Manfreda Sappera, Volkera Weichsela) zdaje się być taki, iż o demokracji w tych dwóch krajach nie ma już właściwie mowy. Nawet nie o demokracji illiberalnej. Pojawia się za to dość osobliwa atrybucja w postaci pojęcia »liberalna autokracja« czyli autokracja, w której obowiązują jeszcze prawa człowieka. To dotyczy w szczególności Węgier, a Polska znajduje na drodze do tego" - czytamy na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zerowy prezydent Krakowa
Jestem przekonany, że ceniący oszczędny tryb życia krakowianie z uznaniem patrzą na swojego prezydenta.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.