loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Burze nad Polską. 1600 interwencji, uszkodzone budynki, zniszczone samochody
Opublikowano dnia 19.07.2018 08:01
W ostatnią noc burze w wielu regionach Polski zniszczyły dziesiątki budynków, połamały setki drzew. W niektórych rejonach trzeba było ewakuować obozy harcerskie. Straż Pożarna i służby ratownicze interweniowały 1600 razy. Jaka pagoda czeka nas w najbliższych dniach?

źródło: Screen You Tube
Najwięcej pracy strażacy mieli w województwach: małopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i łódzkim - przekazał rzecznik komendanta głównego państwowej straży pożarnej. - Prawie 1000 interwencji było związanych z z wypompowywaniem wody z budynków i ulic - wyjaśniał. Podczas akcji niegroźnie ranny został jeden ze strażaków.

 - W ramach bezpieczeństwa ewakuowano pięć obozów harcerskich. Łącznie 427 osób - dzieci, młodzież i opiekunowie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Mogą wystąpić niemal w całej Polsce. Na rzekach w woj. wielkopolskim i łódzkim możliwy jest gwałtowny wzrost stanu wód.Oznacza to, że można się tam spodziewać warunków sprzyjających powstaniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Ta, gdzie występuje zagrożenie, można się spodziewać m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Prognoza pogody z Pogodynki.Źróło: TVN24/Polsatnews/IMiGW
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.