loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Burze nad Polską. 1600 interwencji, uszkodzone budynki, zniszczone samochody
Opublikowano dnia 19.07.2018 08:01
W ostatnią noc burze w wielu regionach Polski zniszczyły dziesiątki budynków, połamały setki drzew. W niektórych rejonach trzeba było ewakuować obozy harcerskie. Straż Pożarna i służby ratownicze interweniowały 1600 razy. Jaka pagoda czeka nas w najbliższych dniach?

źródło: Screen You Tube
Najwięcej pracy strażacy mieli w województwach: małopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i łódzkim - przekazał rzecznik komendanta głównego państwowej straży pożarnej. - Prawie 1000 interwencji było związanych z z wypompowywaniem wody z budynków i ulic - wyjaśniał. Podczas akcji niegroźnie ranny został jeden ze strażaków.

 - W ramach bezpieczeństwa ewakuowano pięć obozów harcerskich. Łącznie 427 osób - dzieci, młodzież i opiekunowie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Mogą wystąpić niemal w całej Polsce. Na rzekach w woj. wielkopolskim i łódzkim możliwy jest gwałtowny wzrost stanu wód.Oznacza to, że można się tam spodziewać warunków sprzyjających powstaniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Ta, gdzie występuje zagrożenie, można się spodziewać m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Prognoza pogody z Pogodynki.Źróło: TVN24/Polsatnews/IMiGW
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.