loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Protesty rolników. Premier ma się włączyć do rozmów
Opublikowano dnia 17.07.2018 13:19
Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów nie wyklucza, że premier włączy się w rozmowy z protestującymi rolnikami, które odbędą się 19 lipca w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Youtube.com
W niedzielę w Kraśniku w trakcie  uroczystego odsłonięcia pomnika b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego m.in. przez szefa rządu Mateusza Morawieckiego Zorganizowano protest rolników. Najliczniejszą grupę stanowili sadownicy.

Przedsiębiorcy rolni domagali się m.in. rekompensat za poniesione straty oraz ograniczenia importu owoców z zagranicy.

Po zakończeniu uroczystości do protestujących podszedł Morawiecki, który powiedział, że trwają prace i rozmowy w ministerstwie rolnictwa dotyczące m.in. importu owoców miękkich z Ukrainy.
Jacek Sasin potwierdził, że premier będzie spotykał się z rolnikami.

- Wczoraj również odbyło się spotkanie pana premiera z delegacją protestujących. Pan premier przedstawił działania, które rząd podejmuje i zapowiedział osobisty udział w spotkaniach, które toczą się w ministerstwie rolnictwa" - powiedział na antenie Polsat News.
Rolnicy protestowali również w piątek w Warszawie. Domagali się podniesienia nakładów na rolnictwo i złożyli w tej sprawie petycję w Kancelarii Premiera. Zapowiedzieli, że jeśli premier nie odpowie na petycję, będą protestować ponownie.

Źródło: agropolska.pl, Polsat News

GT
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Gospodarka w II kwartale także na „piątkę z plusem”
Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał tzw. szybki szacunek PKB w II kwartale tego roku, z którego wynika, że niewyrównany sezonowo wzrósł on realnie o 5,1% w stosunku do II kwartału 2017 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.