loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Protesty rolników. Premier ma się włączyć do rozmów
Opublikowano dnia 17.07.2018 13:19
Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów nie wyklucza, że premier włączy się w rozmowy z protestującymi rolnikami, które odbędą się 19 lipca w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Youtube.com
W niedzielę w Kraśniku w trakcie  uroczystego odsłonięcia pomnika b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego m.in. przez szefa rządu Mateusza Morawieckiego Zorganizowano protest rolników. Najliczniejszą grupę stanowili sadownicy.

Przedsiębiorcy rolni domagali się m.in. rekompensat za poniesione straty oraz ograniczenia importu owoców z zagranicy.

Po zakończeniu uroczystości do protestujących podszedł Morawiecki, który powiedział, że trwają prace i rozmowy w ministerstwie rolnictwa dotyczące m.in. importu owoców miękkich z Ukrainy.
Jacek Sasin potwierdził, że premier będzie spotykał się z rolnikami.

- Wczoraj również odbyło się spotkanie pana premiera z delegacją protestujących. Pan premier przedstawił działania, które rząd podejmuje i zapowiedział osobisty udział w spotkaniach, które toczą się w ministerstwie rolnictwa" - powiedział na antenie Polsat News.
Rolnicy protestowali również w piątek w Warszawie. Domagali się podniesienia nakładów na rolnictwo i złożyli w tej sprawie petycję w Kancelarii Premiera. Zapowiedzieli, że jeśli premier nie odpowie na petycję, będą protestować ponownie.

Źródło: agropolska.pl, Polsat News

GT
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Waszyngton gra kartą atomową"
John Bolton jest w Moskwie. Wczoraj spotkał się z szefem Rady Bezpieczeństwa, generałem Patruszewem, z którym rozmawiał ostatnio w Genewie w sierpniu, a dziś (wtorek), jak podały agencje planowane jest spotkanie z prezydentem Putinem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.