loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rzecznik SN: "W 1990 trzeba było się zdecydować na lustrację, indywidualną ocenę każdego sędziego"
Opublikowano dnia 17.07.2018 08:23
Gościem Dominiki Wielowieyskiej w Radiu Tok Fm był Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego. Tematem rozmowy był reforma sądownictwa..

Youtube.com
Jednym z wątków była sprawa sędziego Iwulskiego.

– Trudno mi to wyjaśnić inaczej niż słowami pana prezesa, który mówi, że nie pamiętał tego wszystkiego. Mogę się opierać tylko na tym, co mówi mnie i opinii publicznej. To wydarzenia sprzed ponad 30 lat. Może nie wszystko można spamiętać i zapamiętał tylko tę sprawę, w której złożył zdanie odrębne. Mogę tylko powiedzieć, że znamy go od wielu lat jako bardzo prawego człowieka, uczciwego – powiedział Laskowski.

– Trzeba to było zrobić w 1990 roku [na usunięcie z SN sędziów, orzekających przeciwko opozycjonistom]. Trzeba było zdecydować się wówczas na lustrację, indywidualną ocenę każdego sędziego. Jeśli tego nie zrobiono wtedy, to teraz wydaje się to mocno spóźnione i właściwie wydaje się, że jest to pretekst do osiągnięcia innych celów, do wymiany kadrowej w SN i wykorzystuje się tych dwóch sędziów i usuwa z sądu całą rzeszę ludzi, którzy z tym nie mieli nic wspólnego – dodał rzecznik SN.


  Źródło: Radio Tok FM, 300polityka.pl GT/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Gospodarka w II kwartale także na „piątkę z plusem”
Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał tzw. szybki szacunek PKB w II kwartale tego roku, z którego wynika, że niewyrównany sezonowo wzrósł on realnie o 5,1% w stosunku do II kwartału 2017 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.