loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rzecznik SN: "W 1990 trzeba było się zdecydować na lustrację, indywidualną ocenę każdego sędziego"
Opublikowano dnia 17.07.2018 08:23
Gościem Dominiki Wielowieyskiej w Radiu Tok Fm był Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego. Tematem rozmowy był reforma sądownictwa..

Youtube.com
Jednym z wątków była sprawa sędziego Iwulskiego.

– Trudno mi to wyjaśnić inaczej niż słowami pana prezesa, który mówi, że nie pamiętał tego wszystkiego. Mogę się opierać tylko na tym, co mówi mnie i opinii publicznej. To wydarzenia sprzed ponad 30 lat. Może nie wszystko można spamiętać i zapamiętał tylko tę sprawę, w której złożył zdanie odrębne. Mogę tylko powiedzieć, że znamy go od wielu lat jako bardzo prawego człowieka, uczciwego – powiedział Laskowski.

– Trzeba to było zrobić w 1990 roku [na usunięcie z SN sędziów, orzekających przeciwko opozycjonistom]. Trzeba było zdecydować się wówczas na lustrację, indywidualną ocenę każdego sędziego. Jeśli tego nie zrobiono wtedy, to teraz wydaje się to mocno spóźnione i właściwie wydaje się, że jest to pretekst do osiągnięcia innych celów, do wymiany kadrowej w SN i wykorzystuje się tych dwóch sędziów i usuwa z sądu całą rzeszę ludzi, którzy z tym nie mieli nic wspólnego – dodał rzecznik SN.


  Źródło: Radio Tok FM, 300polityka.pl GT/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Waszyngton gra kartą atomową"
John Bolton jest w Moskwie. Wczoraj spotkał się z szefem Rady Bezpieczeństwa, generałem Patruszewem, z którym rozmawiał ostatnio w Genewie w sierpniu, a dziś (wtorek), jak podały agencje planowane jest spotkanie z prezydentem Putinem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.