loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Zbigniew Ziobro: Ws. budowy dróg wprowadzimy nową zasadę: dostajesz pieniądze, jak zapłacisz podwykonawcy
Opublikowano dnia 16.07.2018 12:46
Minister Sprawiedliwości zaprezentował dzisiaj nową ustawę, której celem jest zabezpieczenie podwykonawców dróg i autostrad przed nadużyciami ze strony dużych koncernów.

fot. Robert Wąsik, Tygodnik Solidarność

Chcemy zaproponować rozwiązania, które raz na zawsze ukrócą bezkarność i oszukańcze praktyki, które mają miejsce w stosunku do podwykonawców robót budowlanych i robót drogowych w Polsce. Zasada brzmi: dostaniesz pieniądze dopiero, jak zapłacisz podwykonawcy 


- poinformował na konferencji prasowej szef ministerstwa sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
 

Zanim główny wykonawca, główne konsorcjum, z reguły zagraniczna wielka firma budowlana, otrzyma pieniądze na swój rachunek, musi udowodnić, że zapłaciła podwykonawcy


- rozwinął. Dodał, że Ministerstwo wprowadzi rozwiązania, których celem jest rozstrzyganie spornych kwestii pomiędzy głównym inwestorem, a podwykonawcami. W tym celu ma zostać powołana specjalna komisja.
 

W oparciu o jej decyzje będą też ewentualnie wypłacane pieniądze z tego funduszu powierniczego, który będzie znajdować się w jednym z banków


- powiedział Zbigniew Ziobro.

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Gospodarka w II kwartale także na „piątkę z plusem”
Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał tzw. szybki szacunek PKB w II kwartale tego roku, z którego wynika, że niewyrównany sezonowo wzrósł on realnie o 5,1% w stosunku do II kwartału 2017 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.