loading
Proszę czekać...
Piotr Duda: Sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna
Opublikowano dnia 05.07.2018 08:29
- Komisja Krajowa upoważniła Prezydium do przygotowania akcji protestacyjnej. Nie możemy dłużej czekać. Widzimy, że sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność
Pytany o zakaz handlu w niedziele, przewodniczący NSZZ Solidarność stwierdził, że jest z niego zadowolony, choć na początku miał pewne obawy, jednak „Polacy wiedzą, co mają zrobić z wolną niedzielą”. Szef „S” zapowiedział też wdrażanie kolejnych etapów wprowadzania wolnych niedziel.
 
Piotr Duda chce się też spotkać z premierem Mateuszem Morawieckim na nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Krajowej. Spotkanie ma dotyczyć podwyżek płac w budżetówce. „Widzimy, że sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna” – mówi w wywiadzie dla DoRzeczy.pl i zapowiada ewentualne strajki.

Źródło: DoReczy.pl
/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie?
W jakim stanie jest Rosja? Kwitnie, znajduje się w stagnacji, czy wręcz upada? Nie ma, co do tego zgody na świecie. Są tacy badacze, nawet bardzo znani i prominentni, jak np. Joseph Neye Jr. z Harvardu, autor i badacz kategorii soft i smart power, którzy uważają, że w XXI wieku nasz wschodni sąsiad znajduje się w zmierzchowym stadium swej potęgi, a może wręcz upada. Inni, wśród których znajdują się autorzy amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego wręcz odwrotnie, są zdania, że Rosja jest światową potęgą nr 2, która rzuca właśnie wyzwanie pozycji Stanów Zjednoczonych i w związku z tym Waszyngton winien odpowiednio zmodyfikować swoją politykę. Wreszcie nie brak i takich, jak Andrew Kuchins z Georgtown University, którzy uważają, że obydwa te poglądy są uprawnione, bo Rosja w niektórych obszarach się wzmacnia i jest silniejsza a w innych, odwrotnie, słabnie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Prezydent harcerz zagapił się
Druhu Prezydencie, proszę więcej nie robić takich błędów!
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.