loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Piotr Duda: Sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna
Opublikowano dnia 05.07.2018 08:29
- Komisja Krajowa upoważniła Prezydium do przygotowania akcji protestacyjnej. Nie możemy dłużej czekać. Widzimy, że sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność
Pytany o zakaz handlu w niedziele, przewodniczący NSZZ Solidarność stwierdził, że jest z niego zadowolony, choć na początku miał pewne obawy, jednak „Polacy wiedzą, co mają zrobić z wolną niedzielą”. Szef „S” zapowiedział też wdrażanie kolejnych etapów wprowadzania wolnych niedziel.
 
Piotr Duda chce się też spotkać z premierem Mateuszem Morawieckim na nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Krajowej. Spotkanie ma dotyczyć podwyżek płac w budżetówce. „Widzimy, że sytuacja w sferze budżetowej jest dramatyczna” – mówi w wywiadzie dla DoRzeczy.pl i zapowiada ewentualne strajki.

Źródło: DoReczy.pl
/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Ustawa dereperacyjna
Wolna ciągnęła się niedziela. Mama Łukaszka ożywiała się tylko wtedy, kiedy w którejś ze stacji radiowych nadawano nowoczesny i postępowy przebój. Przebój został oparty na znanej piosence wykonywanej przez Mieczysława Fogga i wykonywali go artyści, którzy protestowali jak szaleni przeciwko obecnej władzy występując za pieniądze w publicznej telewizji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Ławka i książka poświęcone Franciszkowi
Przy okazji ustawienia ławki zaprezentowano też książkę profesora Massimo Borghesiego pt. „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna”.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Tajemnice duszy i umysłu
II Wojna Światowa była przełomem nie tylko w światowej geopolityce. Można powiedzieć, że w skali niespotykanej do tej pory, dokonał się przełom we wszystkich dziedzinach życia, niezależnie od kontynentu, obyczajów, wiary , ale także i prawa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.