loading
Proszę czekać...
Bartosz Wieliński [Wyborcza] pisze dla "die Welt": Bruksela musi jakoś powstrzymać szaleństwo w Polsce
Opublikowano dnia 04.07.2018 12:34
Bartosz T. Wieliński - propagandysta z Czerskiej, oddelegowany na odcinek niemiecki - do tej pory aktywny był jedynie w lewicowej (by nie powiedzieć lewackiej) "die Zeit". Teraz jego teksty ukazują się również w rzekomo konserwatywnej, springerowskiej "die Welt" i oczywiście pisze to samo i tak samo.

domena publiczna - Wikimedia Commons

"Kiedyś Polska uchodziła za prymusa kontynentu, a dziś stanowi zagrożenie dla europejskiego projektu integracyjnego. Przy pomocy środków, jakie daje do dyspozycji demokracja, rządząca PiS dokonuje demontażu państwa prawa i liberalizmu. Bruksela musi jakoś powstrzymać to szaleństwo.

3 lipca wchodzi w życie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym, która w przyspieszonym tempie przepchana została przez parlament. Tym sposobem kończy się w Polsce pewien proces, którego rezultatem końcowym jest całkowite podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości partii rządzącej.

Odtąd Polska nie może być już określana jako państwo prawa. Fundamentalne zerwanie z zasadami zapisanymi w traktatach europejskich staje się więc ewidentne. Unia nie może przyglądać się temu bezczynnie. 
(...)


- czytamy na welt.de. Ufff!

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wypowiedź ministra Grasia potwierdza, że komisja śledcza ds. VAT będzie miała co robić
Wczoraj portal TVP Info opublikował treść kolejnej taśmy nagranej w restauracji „Sowa i Przyjaciele” ze spotkania kilku ważnych polityków Platformy, w tym ówczesnego rzecznika rządu Donalda Tuska, ministra Pawła Grasia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.