loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Bartosz Wieliński [Wyborcza] pisze dla "die Welt": Bruksela musi jakoś powstrzymać szaleństwo w Polsce
Opublikowano dnia 04.07.2018 12:34
Bartosz T. Wieliński - propagandysta z Czerskiej, oddelegowany na odcinek niemiecki - do tej pory aktywny był jedynie w lewicowej (by nie powiedzieć lewackiej) "die Zeit". Teraz jego teksty ukazują się również w rzekomo konserwatywnej, springerowskiej "die Welt" i oczywiście pisze to samo i tak samo.

domena publiczna - Wikimedia Commons

"Kiedyś Polska uchodziła za prymusa kontynentu, a dziś stanowi zagrożenie dla europejskiego projektu integracyjnego. Przy pomocy środków, jakie daje do dyspozycji demokracja, rządząca PiS dokonuje demontażu państwa prawa i liberalizmu. Bruksela musi jakoś powstrzymać to szaleństwo.

3 lipca wchodzi w życie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym, która w przyspieszonym tempie przepchana została przez parlament. Tym sposobem kończy się w Polsce pewien proces, którego rezultatem końcowym jest całkowite podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości partii rządzącej.

Odtąd Polska nie może być już określana jako państwo prawa. Fundamentalne zerwanie z zasadami zapisanymi w traktatach europejskich staje się więc ewidentne. Unia nie może przyglądać się temu bezczynnie. 
(...)


- czytamy na welt.de. Ufff!

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Bali Marzec: Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po zestrzeleniu rosyjskiego Ił-20. Lekki, anty-irański dryf Moskwy w Syrii.
W poniedziałek wieczorem, kiedy w Soczi kończyło się spotkanie Putin – Erdogan napłynęły informacje o ataku izraelskiego lotnictwa na cele położone w prowincji Latakia, w Syrii. Jak się później okazało z komunikatu strony izraelskiej uderzono po to, aby przeciwdziałać trwającemu przekazaniu instalacji do produkcji broni przez Irańczyków na rzecz oddziałów libańskiego Hezbollahu. Samo uderzenie izraelskiego lotnictwa na cele zlokalizowane w Syrii nie jest niczym nadzwyczajnym, nawet, jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej samej prowincji znajduje się rosyjska baza lotnicza. Znacznie ciekawsze jest to, co się stało później. Otóż rakiety wystrzelone przez Syryjczyków zestrzeliły rosyjski samolot zwiadu elektronicznego Ił- 20 z 15 osobową ekipą na pokładzie. Choć poszukiwania nadal trwają, to raczej nikt w Rosji nie ma wątpliwości, że wszyscy zginęli.
avatar
Jerzy
Bukowski

Szafa prezesa Ochódzkiego w Nowej Hucie
Każdy - nie tylko nowohucianin - może usiąść na wygodnym krześle i nagrać propozycję urozmaicenia jubileuszu najmłodszej dzielnicy Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.