loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Bartosz Wieliński [Wyborcza] pisze dla "die Welt": Bruksela musi jakoś powstrzymać szaleństwo w Polsce
Opublikowano dnia 04.07.2018 12:34
Bartosz T. Wieliński - propagandysta z Czerskiej, oddelegowany na odcinek niemiecki - do tej pory aktywny był jedynie w lewicowej (by nie powiedzieć lewackiej) "die Zeit". Teraz jego teksty ukazują się również w rzekomo konserwatywnej, springerowskiej "die Welt" i oczywiście pisze to samo i tak samo.

domena publiczna - Wikimedia Commons

"Kiedyś Polska uchodziła za prymusa kontynentu, a dziś stanowi zagrożenie dla europejskiego projektu integracyjnego. Przy pomocy środków, jakie daje do dyspozycji demokracja, rządząca PiS dokonuje demontażu państwa prawa i liberalizmu. Bruksela musi jakoś powstrzymać to szaleństwo.

3 lipca wchodzi w życie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym, która w przyspieszonym tempie przepchana została przez parlament. Tym sposobem kończy się w Polsce pewien proces, którego rezultatem końcowym jest całkowite podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości partii rządzącej.

Odtąd Polska nie może być już określana jako państwo prawa. Fundamentalne zerwanie z zasadami zapisanymi w traktatach europejskich staje się więc ewidentne. Unia nie może przyglądać się temu bezczynnie. 
(...)


- czytamy na welt.de. Ufff!

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciw "nacjonalistycznym" rządom Polski
Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciwko: "prawicowo-nacjonalistycznym rządom Polski, Węgier i Austrii, które próbują zaprząc scenę artystyczną do swych [politycznych] celów" i ograniczają wolność artystyczną.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Blisko 70% Polaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową
Ukazał się właśnie raport sporządzony przez Krajowy Rejestr Długów (KRD) pod tytułem „Raport statystycznego Polaka” za rok 2017, z którego wynika, że aż 68% mieszkańców naszego kraju pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a tylko 22% przyznało, że jego sytuacja finansowa się pogorszyła.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: iluzjonista
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.