loading
Proszę czekać...
M. Panic: Coś o "niezależności i apolityczności" wyboru sędziów najwyższych gremiów sądowych w Niemczech
Opublikowano dnia 03.07.2018 20:18
Na stronie stowarzyszenia "Demo für Alle", broniącego tradycyjnych wartości rodzinnych i pełnej swobody głoszenia poglądów, możemy przeczytać:

pixabay.com

"W związku z jego krytyką lekcji wychowania seksualnego w szkołach, prof. Winterhoff nie został mianowany sędzią [krajowego] Sądu Konstytucyjnego."

Na kilka dni przed wyborem sędziów do Krajowego Sądu Konstytucyjnego (Landesverfassungsgericht) w Szlezwiku Holsztynie, "Komisja d.s. Wyboru Sędziów" (Richterwahlausschuß) wycofała się z nominacji hamburskiego adwokata i profesora prawa Christiana Winterhoffa [do tegoż gremium]. Powodem jest dokonana przez niego ekspertyza prawna systemu edukacji seksualnej w landzie Szlezwik Holsztyn, a także wykład dotyczący planu wychowania seksualnego w szkołach Hesji, wygłoszony w roku 2017 na sympozjum [zorganizowanym przez stowarzyszenie "Demo für Alle"]
W sierpniu 2016 stowarzyszenie »Echte Toleranz« (Prawdziwa Tolerancja) zleciło prof. Winterhoffowi wykonanie ekspertyzy prawnej pod kątem zgodności z konstytucją zajęć wychowania seksualnego w szkołach Szlezwiku Holsztynu, w szczególności tak zwanego "SchLAu-Teams". Winterhoff doszedł do konkluzji, że »lekcje szkolne prowadzone w duchu pełnej akceptacji i równouprawnienia wszelkich form aktywności seksualnej« są niezgodne z konstytucją. 
(...)"


- czytamy na demofueralle.blog.

Marian Panic
/k


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Ból…
Gdyby nie inicjatywa władz, mielibyśmy dziś na pierwszych stronach polskich i zagranicznych gazet prawdziwe a nie kadrowane z wielkim wysiłkiem pracowników Agory gorszące sceny z Warszawy. I mielibyśmy wielkiego kaca, że daliśmy sobie zepsuć święto, które raz tylko dane nam było przeżywać. I to tylko, że na to nie pozwolono powinno być dla nas ważne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk wysoko zawiesza poprzeczkę
Nie odnoszę się do treści przemówień Tuska, lecz wyłącznie do retoryki i erystyki, którymi znakomicie włada.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Największa demokracja świata
Świat stał się globalną wioską, to prawda, ale interesy narodowe i państwowe wciąż są głównym drogowskazem i punktem odniesienia. Globalizacja polityki międzynarodowej nie polega na tym, że poszczególne kraje przestają mieć interesy czy że je grzecznie przekazują organizacjom międzynarodowym, tylko na tym, że owe interesy stają się przedmiotem rozgrywek globalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.