loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
M. Panic: Coś o "niezależności i apolityczności" wyboru sędziów najwyższych gremiów sądowych w Niemczech
Opublikowano dnia 03.07.2018 20:18
Na stronie stowarzyszenia "Demo für Alle", broniącego tradycyjnych wartości rodzinnych i pełnej swobody głoszenia poglądów, możemy przeczytać:

pixabay.com

"W związku z jego krytyką lekcji wychowania seksualnego w szkołach, prof. Winterhoff nie został mianowany sędzią [krajowego] Sądu Konstytucyjnego."

Na kilka dni przed wyborem sędziów do Krajowego Sądu Konstytucyjnego (Landesverfassungsgericht) w Szlezwiku Holsztynie, "Komisja d.s. Wyboru Sędziów" (Richterwahlausschuß) wycofała się z nominacji hamburskiego adwokata i profesora prawa Christiana Winterhoffa [do tegoż gremium]. Powodem jest dokonana przez niego ekspertyza prawna systemu edukacji seksualnej w landzie Szlezwik Holsztyn, a także wykład dotyczący planu wychowania seksualnego w szkołach Hesji, wygłoszony w roku 2017 na sympozjum [zorganizowanym przez stowarzyszenie "Demo für Alle"]
W sierpniu 2016 stowarzyszenie »Echte Toleranz« (Prawdziwa Tolerancja) zleciło prof. Winterhoffowi wykonanie ekspertyzy prawnej pod kątem zgodności z konstytucją zajęć wychowania seksualnego w szkołach Szlezwiku Holsztynu, w szczególności tak zwanego "SchLAu-Teams". Winterhoff doszedł do konkluzji, że »lekcje szkolne prowadzone w duchu pełnej akceptacji i równouprawnienia wszelkich form aktywności seksualnej« są niezgodne z konstytucją. 
(...)"


- czytamy na demofueralle.blog.

Marian Panic
/k


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciw "nacjonalistycznym" rządom Polski
Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciwko: "prawicowo-nacjonalistycznym rządom Polski, Węgier i Austrii, które próbują zaprząc scenę artystyczną do swych [politycznych] celów" i ograniczają wolność artystyczną.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Blisko 70% Polaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową
Ukazał się właśnie raport sporządzony przez Krajowy Rejestr Długów (KRD) pod tytułem „Raport statystycznego Polaka” za rok 2017, z którego wynika, że aż 68% mieszkańców naszego kraju pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a tylko 22% przyznało, że jego sytuacja finansowa się pogorszyła.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: iluzjonista
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.