loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jarosław Grzesik nowym przewodniczącym Rady Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "S"
Opublikowano dnia 27.06.2018 18:44
Podczas VIII Kongresu Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "S" niemal jednogłośnie wybrano Jarosława Grzesika na przewodniczącego Rady KSGiE NSZZ "S". Dotychczasowy przewodniczący Kazimierz Grajcarek przechodzi na emeryturę.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność
- Jarosław Grzesik jest młodszy ode mnie, ale ma ogromne doświadczenie - mówi ustępujący przewodniczący Rady KSGiE NSZZ "S" Kazimierz Grajcarek. - To, że został wybrany przez niemal wszystkich głosujących, świadczy o tym, że zaufanie do niego mają i górnicy i energetycy. Dzięki temu ma bardzo dobry start.
Wybory odbyły się w drugim dniu Kongresu, który obradował 26 i 27 czerwca w Wieliczce. Na Grzesika głos oddało 59 na 60 biorących udział w wyborach delegatów.
Jarosław Grzesik wcześniej był przewodniczącym Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność.
Sekretariat przygotowuje się teraz, jak mówi Kazimierz Grajcarek, do ostrych działań w związku z tym, że w wielu spółkach skarbu państwa łamane są prawa pracownicze i związkowe.
bm
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Bali Marzec: Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po zestrzeleniu rosyjskiego Ił-20. Lekki, anty-irański dryf Moskwy w Syrii.
W poniedziałek wieczorem, kiedy w Soczi kończyło się spotkanie Putin – Erdogan napłynęły informacje o ataku izraelskiego lotnictwa na cele położone w prowincji Latakia, w Syrii. Jak się później okazało z komunikatu strony izraelskiej uderzono po to, aby przeciwdziałać trwającemu przekazaniu instalacji do produkcji broni przez Irańczyków na rzecz oddziałów libańskiego Hezbollahu. Samo uderzenie izraelskiego lotnictwa na cele zlokalizowane w Syrii nie jest niczym nadzwyczajnym, nawet, jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej samej prowincji znajduje się rosyjska baza lotnicza. Znacznie ciekawsze jest to, co się stało później. Otóż rakiety wystrzelone przez Syryjczyków zestrzeliły rosyjski samolot zwiadu elektronicznego Ił- 20 z 15 osobową ekipą na pokładzie. Choć poszukiwania nadal trwają, to raczej nikt w Rosji nie ma wątpliwości, że wszyscy zginęli.
avatar
Jerzy
Bukowski

Szafa prezesa Ochódzkiego w Nowej Hucie
Każdy - nie tylko nowohucianin - może usiąść na wygodnym krześle i nagrać propozycję urozmaicenia jubileuszu najmłodszej dzielnicy Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.