loading
Proszę czekać...
Jarosław Grzesik nowym przewodniczącym Rady Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "S"
Opublikowano dnia 27.06.2018 18:44
Podczas VIII Kongresu Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "S" niemal jednogłośnie wybrano Jarosława Grzesika na przewodniczącego Rady KSGiE NSZZ "S". Dotychczasowy przewodniczący Kazimierz Grajcarek przechodzi na emeryturę.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność
- Jarosław Grzesik jest młodszy ode mnie, ale ma ogromne doświadczenie - mówi ustępujący przewodniczący Rady KSGiE NSZZ "S" Kazimierz Grajcarek. - To, że został wybrany przez niemal wszystkich głosujących, świadczy o tym, że zaufanie do niego mają i górnicy i energetycy. Dzięki temu ma bardzo dobry start.
Wybory odbyły się w drugim dniu Kongresu, który obradował 26 i 27 czerwca w Wieliczce. Na Grzesika głos oddało 59 na 60 biorących udział w wyborach delegatów.
Jarosław Grzesik wcześniej był przewodniczącym Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność.
Sekretariat przygotowuje się teraz, jak mówi Kazimierz Grajcarek, do ostrych działań w związku z tym, że w wielu spółkach skarbu państwa łamane są prawa pracownicze i związkowe.
bm
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wypowiedź ministra Grasia potwierdza, że komisja śledcza ds. VAT będzie miała co robić
Wczoraj portal TVP Info opublikował treść kolejnej taśmy nagranej w restauracji „Sowa i Przyjaciele” ze spotkania kilku ważnych polityków Platformy, w tym ówczesnego rzecznika rządu Donalda Tuska, ministra Pawła Grasia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.