loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jarosław Grzesik nowym przewodniczącym Rady Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "S"
Opublikowano dnia 27.06.2018 18:44
Podczas VIII Kongresu Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "S" niemal jednogłośnie wybrano Jarosława Grzesika na przewodniczącego Rady KSGiE NSZZ "S". Dotychczasowy przewodniczący Kazimierz Grajcarek przechodzi na emeryturę.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność
- Jarosław Grzesik jest młodszy ode mnie, ale ma ogromne doświadczenie - mówi ustępujący przewodniczący Rady KSGiE NSZZ "S" Kazimierz Grajcarek. - To, że został wybrany przez niemal wszystkich głosujących, świadczy o tym, że zaufanie do niego mają i górnicy i energetycy. Dzięki temu ma bardzo dobry start.
Wybory odbyły się w drugim dniu Kongresu, który obradował 26 i 27 czerwca w Wieliczce. Na Grzesika głos oddało 59 na 60 biorących udział w wyborach delegatów.
Jarosław Grzesik wcześniej był przewodniczącym Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność.
Sekretariat przygotowuje się teraz, jak mówi Kazimierz Grajcarek, do ostrych działań w związku z tym, że w wielu spółkach skarbu państwa łamane są prawa pracownicze i związkowe.
bm
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciw "nacjonalistycznym" rządom Polski
Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciwko: "prawicowo-nacjonalistycznym rządom Polski, Węgier i Austrii, które próbują zaprząc scenę artystyczną do swych [politycznych] celów" i ograniczają wolność artystyczną.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Blisko 70% Polaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową
Ukazał się właśnie raport sporządzony przez Krajowy Rejestr Długów (KRD) pod tytułem „Raport statystycznego Polaka” za rok 2017, z którego wynika, że aż 68% mieszkańców naszego kraju pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a tylko 22% przyznało, że jego sytuacja finansowa się pogorszyła.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: iluzjonista
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.