loading
Proszę czekać...
W. Bartosz ponownie przewodniczącym regionu Świętokrzyskiego „S”. Bartosz: rzeczy trzeba skończyć
Opublikowano dnia 27.06.2018 17:02
Delegaci na WZDR Świętokrzyskiej „S” wybrali ponownie Waldemara Bartosza na przewodniczącego regionu. Bartosz nie miał kontrkandydatów. „Jadąc na zebranie busem myślałam sobie, co mam państwu dziś powiedzieć. Nie muszę kandydować z powodów finansowych. Mam zabezpieczenie finansowe. Chcę być przewodniczącym związku, bo są rzeczy, które zaczęliśmy i które trzeba skończyć” - mówił przed wyborem Bartosz.

TS

Zawsze mówiłem, że uczęszczałem do dwóch Uniwersytetów. Pierwszym był Katolicki Uniwersytet Lubelski. Drugi to Solidarność. W związku nauczyłem się tyle samo co w Lublinie, jeśli nie więcej. Tą wiedzę chciałbym oddać Solidarności. Oddać to, co od niej to wziąłem

- powiedział Waldemar Bartosz. Zwrócił też uwagę na najważniejsze zadania, które stoją przed zarządem regionu i całym związku.
Jest to m. in. przekonanie młodych pracowników, aby wstępowali do związku i aktywnie uczestniczyli w jego działaniach.

Koniecznie trzeba uruchomić młodzież. Solidarność nie może być związkiem jednego pokolenia

- podkreślił. Przypomniał, że gdy pierwszy raz startował na przewodniczącego regionu w 89 roku miał 26 lat.

Ale czas leci. Musimy dziś postawić na młodzież. Jak? Nie jest proste ale mam pewne pomysły

– zaznaczył.
Kolejnym celem wskazanym przez nowego przewodniczącego jest rozwój związku. Bartosz przypomniał, że organizacje zakładowe powinny zabiegać o nowych członków.

Scyzoryk się otwiera gdy słyszę jak przewodniczący organizacji związkowej mówi: mam 20 członków i to wystarczy

- stwierdził.
Bartosz zwrócił uwagę, że związkowcy często są zastraszani przez pracodawcę, co wpływa na działalność organizacji związkowców.

Ludzie się boją. Za tzw. naszych rządów jest mnóstwo lęku w ludziach i to trzeba przełamywać

- powiedział.
Bartosz podkreślił też, że trzeba również zwiększyć liczbę zakładowych organizacji związkowych.

Są obszary, do których „S” jeszcze nie dotarła

– zaznaczył.
Za jeden z najważniejszych celów uznał też obronę miejsc pracy w zakładach.
Walne zebranie delegatów przyjęło uchwałę programową. Wskazało w niej, m. in. na potrzebę zakwalifikowania Służby Ochrony Kolei w poczet tzw. służb mundurowych, potrzebę budowy sprawiedliwego systemu podatkowego oraz potrzebę, aby układy zbiorowe pracy stały się powszechne. W uchwale podkreślono też rolę szkoleń.

AB
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wypowiedź ministra Grasia potwierdza, że komisja śledcza ds. VAT będzie miała co robić
Wczoraj portal TVP Info opublikował treść kolejnej taśmy nagranej w restauracji „Sowa i Przyjaciele” ze spotkania kilku ważnych polityków Platformy, w tym ówczesnego rzecznika rządu Donalda Tuska, ministra Pawła Grasia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.