loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
W. Bartosz ponownie przewodniczącym regionu Świętokrzyskiego „S”. Bartosz: rzeczy trzeba skończyć
Opublikowano dnia 27.06.2018 17:02
Delegaci na WZDR Świętokrzyskiej „S” wybrali ponownie Waldemara Bartosza na przewodniczącego regionu. Bartosz nie miał kontrkandydatów. „Jadąc na zebranie busem myślałam sobie, co mam państwu dziś powiedzieć. Nie muszę kandydować z powodów finansowych. Mam zabezpieczenie finansowe. Chcę być przewodniczącym związku, bo są rzeczy, które zaczęliśmy i które trzeba skończyć” - mówił przed wyborem Bartosz.

TS

Zawsze mówiłem, że uczęszczałem do dwóch Uniwersytetów. Pierwszym był Katolicki Uniwersytet Lubelski. Drugi to Solidarność. W związku nauczyłem się tyle samo co w Lublinie, jeśli nie więcej. Tą wiedzę chciałbym oddać Solidarności. Oddać to, co od niej to wziąłem

- powiedział Waldemar Bartosz. Zwrócił też uwagę na najważniejsze zadania, które stoją przed zarządem regionu i całym związku.
Jest to m. in. przekonanie młodych pracowników, aby wstępowali do związku i aktywnie uczestniczyli w jego działaniach.

Koniecznie trzeba uruchomić młodzież. Solidarność nie może być związkiem jednego pokolenia

- podkreślił. Przypomniał, że gdy pierwszy raz startował na przewodniczącego regionu w 89 roku miał 26 lat.

Ale czas leci. Musimy dziś postawić na młodzież. Jak? Nie jest proste ale mam pewne pomysły

– zaznaczył.
Kolejnym celem wskazanym przez nowego przewodniczącego jest rozwój związku. Bartosz przypomniał, że organizacje zakładowe powinny zabiegać o nowych członków.

Scyzoryk się otwiera gdy słyszę jak przewodniczący organizacji związkowej mówi: mam 20 członków i to wystarczy

- stwierdził.
Bartosz zwrócił uwagę, że związkowcy często są zastraszani przez pracodawcę, co wpływa na działalność organizacji związkowców.

Ludzie się boją. Za tzw. naszych rządów jest mnóstwo lęku w ludziach i to trzeba przełamywać

- powiedział.
Bartosz podkreślił też, że trzeba również zwiększyć liczbę zakładowych organizacji związkowych.

Są obszary, do których „S” jeszcze nie dotarła

– zaznaczył.
Za jeden z najważniejszych celów uznał też obronę miejsc pracy w zakładach.
Walne zebranie delegatów przyjęło uchwałę programową. Wskazało w niej, m. in. na potrzebę zakwalifikowania Służby Ochrony Kolei w poczet tzw. służb mundurowych, potrzebę budowy sprawiedliwego systemu podatkowego oraz potrzebę, aby układy zbiorowe pracy stały się powszechne. W uchwale podkreślono też rolę szkoleń.

AB
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Bali Marzec: Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po zestrzeleniu rosyjskiego Ił-20. Lekki, anty-irański dryf Moskwy w Syrii.
W poniedziałek wieczorem, kiedy w Soczi kończyło się spotkanie Putin – Erdogan napłynęły informacje o ataku izraelskiego lotnictwa na cele położone w prowincji Latakia, w Syrii. Jak się później okazało z komunikatu strony izraelskiej uderzono po to, aby przeciwdziałać trwającemu przekazaniu instalacji do produkcji broni przez Irańczyków na rzecz oddziałów libańskiego Hezbollahu. Samo uderzenie izraelskiego lotnictwa na cele zlokalizowane w Syrii nie jest niczym nadzwyczajnym, nawet, jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej samej prowincji znajduje się rosyjska baza lotnicza. Znacznie ciekawsze jest to, co się stało później. Otóż rakiety wystrzelone przez Syryjczyków zestrzeliły rosyjski samolot zwiadu elektronicznego Ił- 20 z 15 osobową ekipą na pokładzie. Choć poszukiwania nadal trwają, to raczej nikt w Rosji nie ma wątpliwości, że wszyscy zginęli.
avatar
Jerzy
Bukowski

Szafa prezesa Ochódzkiego w Nowej Hucie
Każdy - nie tylko nowohucianin - może usiąść na wygodnym krześle i nagrać propozycję urozmaicenia jubileuszu najmłodszej dzielnicy Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.