loading
Proszę czekać...
Trafił Kosa na J. Tomaszewskiego: Mam nadzieję, że Adam nie będzie filozofował...
Opublikowano dnia 23.06.2018 00:35
– Jak Adam poda skład to powinien się zapytać przy całym zespole – Kamil, czy pomożesz nam, czy jesteś w stanie grać? Jeśli Kamil jest w stanie grać nawet na 70 proc. to powinien ustawiać grę pod Kamila Glika. On jest dyrektorem defensywy, nie obrony. Nawet odpukać, gdyby coś nie poszło z jego kontuzją to wchodzi Bednarek – w rozmowie z Mateuszem Kosińskim stwierdził Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski.

zrzut z ekranu Telewizja Republika
Tysol.pl: Zbliża się polski „mecz ostatniej szansy” na tym mundialu, dużo mówi się o potencjalnym składzie. Zaczynając od bramkarza – Szczęsny popełnił błąd przy drugiej bramce, czy Nawałka powinien postawić na Fabiańskiego?

Wydaje mi się, że nie. Cały czas apelowałem do Adama, żeby nie robił żadnego dylematu. Dylemat, który był przed pierwszym meczem – Fabiański czy Szczęsny to był najbardziej nieprofesjonalny dylemat w piłce. Bramkarz powinien być wyznaczony już dużo wcześniej. Przykłady – Neuer był wyznaczony dużo wcześniej, miał informacje, że jak tylko wyleczy kontuzję to będzie pierwszym bramkarzem. Przypomnę, że Olivier Kahn był najlepszym piłkarzem mistrzostw świata w Korei i Japonii. Cztery lata później Klinsmann obejmując kadrę powiedział „nie, pierwszym bramkarzem będzie  Lehmann, a drugi Kahn”. Bramkarze nie mogą rywalizować o to kto jest pierwszy, to dyletanctwo. Jestem przeciwny temu. Jeśli Nawałka teraz zmieni Szczęsnego to znaczy, że popełnił błąd w pierwszym meczu.

A kłopoty w obronie?

Jak usłyszałem, że nie wiadomo, czy będzie gra Bednarek, czy Cionek, to mnie krew zalała. Powiedziałem, że nie będziemy grali na zero. Po jaką cholerę Bednarek grał dobrze te dwa mecze? Nagle wszedł elektryczny Cionek, który miał być kierownikiem defensywy tak jak to robił Glik, a on jest niemal niemową.


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Agencja Moody's podwyższa prognozę wzrostu PKB, a Polska wśród rynków rozwiniętych
W ostatnich dniach mamy do czynienia z dwoma ważnymi zdarzeniami, które pokazują, że po blisko 3 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości, agencje ratingowe wręcz na wyścigi podwyższają prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski, a jednocześnie nasz kraj został przekwalifikowany z grupy rynków wschodzących do rynków rozwiniętych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Wybite okno też można dobrze wykorzystać
Warto wyciągnąć odpowiednią naukę z tej lekcji.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Ustawa dereperacyjna
Wolna ciągnęła się niedziela. Mama Łukaszka ożywiała się tylko wtedy, kiedy w którejś ze stacji radiowych nadawano nowoczesny i postępowy przebój. Przebój został oparty na znanej piosence wykonywanej przez Mieczysława Fogga i wykonywali go artyści, którzy protestowali jak szaleni przeciwko obecnej władzy występując za pieniądze w publicznej telewizji.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.