loading
Proszę czekać...
Trafił Kosa na J. Tomaszewskiego: Mam nadzieję, że Adam nie będzie filozofował...
Opublikowano dnia 23.06.2018 00:35
– Jak Adam poda skład to powinien się zapytać przy całym zespole – Kamil, czy pomożesz nam, czy jesteś w stanie grać? Jeśli Kamil jest w stanie grać nawet na 70 proc. to powinien ustawiać grę pod Kamila Glika. On jest dyrektorem defensywy, nie obrony. Nawet odpukać, gdyby coś nie poszło z jego kontuzją to wchodzi Bednarek – w rozmowie z Mateuszem Kosińskim stwierdził Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski.

zrzut z ekranu Telewizja Republika
Tysol.pl: Zbliża się polski „mecz ostatniej szansy” na tym mundialu, dużo mówi się o potencjalnym składzie. Zaczynając od bramkarza – Szczęsny popełnił błąd przy drugiej bramce, czy Nawałka powinien postawić na Fabiańskiego?

Wydaje mi się, że nie. Cały czas apelowałem do Adama, żeby nie robił żadnego dylematu. Dylemat, który był przed pierwszym meczem – Fabiański czy Szczęsny to był najbardziej nieprofesjonalny dylemat w piłce. Bramkarz powinien być wyznaczony już dużo wcześniej. Przykłady – Neuer był wyznaczony dużo wcześniej, miał informacje, że jak tylko wyleczy kontuzję to będzie pierwszym bramkarzem. Przypomnę, że Olivier Kahn był najlepszym piłkarzem mistrzostw świata w Korei i Japonii. Cztery lata później Klinsmann obejmując kadrę powiedział „nie, pierwszym bramkarzem będzie  Lehmann, a drugi Kahn”. Bramkarze nie mogą rywalizować o to kto jest pierwszy, to dyletanctwo. Jestem przeciwny temu. Jeśli Nawałka teraz zmieni Szczęsnego to znaczy, że popełnił błąd w pierwszym meczu.

A kłopoty w obronie?

Jak usłyszałem, że nie wiadomo, czy będzie gra Bednarek, czy Cionek, to mnie krew zalała. Powiedziałem, że nie będziemy grali na zero. Po jaką cholerę Bednarek grał dobrze te dwa mecze? Nagle wszedł elektryczny Cionek, który miał być kierownikiem defensywy tak jak to robił Glik, a on jest niemal niemową.


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.