loading
Proszę czekać...
Trafił Kosa na J. Tomaszewskiego: Mam nadzieję, że Adam nie będzie filozofował...
Opublikowano dnia 23.06.2018 00:35
– Jak Adam poda skład to powinien się zapytać przy całym zespole – Kamil, czy pomożesz nam, czy jesteś w stanie grać? Jeśli Kamil jest w stanie grać nawet na 70 proc. to powinien ustawiać grę pod Kamila Glika. On jest dyrektorem defensywy, nie obrony. Nawet odpukać, gdyby coś nie poszło z jego kontuzją to wchodzi Bednarek – w rozmowie z Mateuszem Kosińskim stwierdził Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski.

zrzut z ekranu Telewizja Republika
Tysol.pl: Zbliża się polski „mecz ostatniej szansy” na tym mundialu, dużo mówi się o potencjalnym składzie. Zaczynając od bramkarza – Szczęsny popełnił błąd przy drugiej bramce, czy Nawałka powinien postawić na Fabiańskiego?

Wydaje mi się, że nie. Cały czas apelowałem do Adama, żeby nie robił żadnego dylematu. Dylemat, który był przed pierwszym meczem – Fabiański czy Szczęsny to był najbardziej nieprofesjonalny dylemat w piłce. Bramkarz powinien być wyznaczony już dużo wcześniej. Przykłady – Neuer był wyznaczony dużo wcześniej, miał informacje, że jak tylko wyleczy kontuzję to będzie pierwszym bramkarzem. Przypomnę, że Olivier Kahn był najlepszym piłkarzem mistrzostw świata w Korei i Japonii. Cztery lata później Klinsmann obejmując kadrę powiedział „nie, pierwszym bramkarzem będzie  Lehmann, a drugi Kahn”. Bramkarze nie mogą rywalizować o to kto jest pierwszy, to dyletanctwo. Jestem przeciwny temu. Jeśli Nawałka teraz zmieni Szczęsnego to znaczy, że popełnił błąd w pierwszym meczu.

A kłopoty w obronie?

Jak usłyszałem, że nie wiadomo, czy będzie gra Bednarek, czy Cionek, to mnie krew zalała. Powiedziałem, że nie będziemy grali na zero. Po jaką cholerę Bednarek grał dobrze te dwa mecze? Nagle wszedł elektryczny Cionek, który miał być kierownikiem defensywy tak jak to robił Glik, a on jest niemal niemową.


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie?
W jakim stanie jest Rosja? Kwitnie, znajduje się w stagnacji, czy wręcz upada? Nie ma, co do tego zgody na świecie. Są tacy badacze, nawet bardzo znani i prominentni, jak np. Joseph Neye Jr. z Harvardu, autor i badacz kategorii soft i smart power, którzy uważają, że w XXI wieku nasz wschodni sąsiad znajduje się w zmierzchowym stadium swej potęgi, a może wręcz upada. Inni, wśród których znajdują się autorzy amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego wręcz odwrotnie, są zdania, że Rosja jest światową potęgą nr 2, która rzuca właśnie wyzwanie pozycji Stanów Zjednoczonych i w związku z tym Waszyngton winien odpowiednio zmodyfikować swoją politykę. Wreszcie nie brak i takich, jak Andrew Kuchins z Georgtown University, którzy uważają, że obydwa te poglądy są uprawnione, bo Rosja w niektórych obszarach się wzmacnia i jest silniejsza a w innych, odwrotnie, słabnie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.