loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rzeszów funduje zagranicznym studentom darmową komunikację miejską
Opublikowano dnia 21.06.2018 08:39
Studenci z zagranicy będą w Rzeszowie za darmo korzystali z komunikacji miejskiej – zdecydowała rada miasta. Przepadła natomiast propozycja wprowadzenia ulgi dla wszystkich uczniów.

źródło: Screen You Tube
Obie decyzje zapadły we wtorek. Radni uznali, że darmowa komunikacja dla zagranicznych studentów to dobry pomysł na promocję miasta oraz pomoc dla uczelni, które starają się pozyskać jak najwięcej studentów, również z zagranicy.

Jednocześnie przepadła propozycja radnych PiS, by wprowadzić darmową komunikację dla wszystkich uczniów, a studentom obniżyć cenę biletów o 50 proc.

Darmowe przejazdy dla zagranicznych studentów będą obowiązywały od lipca. Z ulgi skorzysta około 2 tys. osób, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Hiszpanii, Turcji i Indii. Warunkiem będzie posiadanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej, na której zostanie zapisane przysługujące uprawnienie
.


Źródło: TVP Info
/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Ustawa dereperacyjna
Wolna ciągnęła się niedziela. Mama Łukaszka ożywiała się tylko wtedy, kiedy w którejś ze stacji radiowych nadawano nowoczesny i postępowy przebój. Przebój został oparty na znanej piosence wykonywanej przez Mieczysława Fogga i wykonywali go artyści, którzy protestowali jak szaleni przeciwko obecnej władzy występując za pieniądze w publicznej telewizji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Ławka i książka poświęcone Franciszkowi
Przy okazji ustawienia ławki zaprezentowano też książkę profesora Massimo Borghesiego pt. „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna”.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Tajemnice duszy i umysłu
II Wojna Światowa była przełomem nie tylko w światowej geopolityce. Można powiedzieć, że w skali niespotykanej do tej pory, dokonał się przełom we wszystkich dziedzinach życia, niezależnie od kontynentu, obyczajów, wiary , ale także i prawa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.