loading
Proszę czekać...
Rzeszów funduje zagranicznym studentom darmową komunikację miejską
Opublikowano dnia 21.06.2018 08:39
Studenci z zagranicy będą w Rzeszowie za darmo korzystali z komunikacji miejskiej – zdecydowała rada miasta. Przepadła natomiast propozycja wprowadzenia ulgi dla wszystkich uczniów.

źródło: Screen You Tube
Obie decyzje zapadły we wtorek. Radni uznali, że darmowa komunikacja dla zagranicznych studentów to dobry pomysł na promocję miasta oraz pomoc dla uczelni, które starają się pozyskać jak najwięcej studentów, również z zagranicy.

Jednocześnie przepadła propozycja radnych PiS, by wprowadzić darmową komunikację dla wszystkich uczniów, a studentom obniżyć cenę biletów o 50 proc.

Darmowe przejazdy dla zagranicznych studentów będą obowiązywały od lipca. Z ulgi skorzysta około 2 tys. osób, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Hiszpanii, Turcji i Indii. Warunkiem będzie posiadanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej, na której zostanie zapisane przysługujące uprawnienie
.


Źródło: TVP Info
/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.