loading
Proszę czekać...
Rzeszów funduje zagranicznym studentom darmową komunikację miejską
Opublikowano dnia 21.06.2018 08:39
Studenci z zagranicy będą w Rzeszowie za darmo korzystali z komunikacji miejskiej – zdecydowała rada miasta. Przepadła natomiast propozycja wprowadzenia ulgi dla wszystkich uczniów.

źródło: Screen You Tube
Obie decyzje zapadły we wtorek. Radni uznali, że darmowa komunikacja dla zagranicznych studentów to dobry pomysł na promocję miasta oraz pomoc dla uczelni, które starają się pozyskać jak najwięcej studentów, również z zagranicy.

Jednocześnie przepadła propozycja radnych PiS, by wprowadzić darmową komunikację dla wszystkich uczniów, a studentom obniżyć cenę biletów o 50 proc.

Darmowe przejazdy dla zagranicznych studentów będą obowiązywały od lipca. Z ulgi skorzysta około 2 tys. osób, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Hiszpanii, Turcji i Indii. Warunkiem będzie posiadanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej, na której zostanie zapisane przysługujące uprawnienie
.


Źródło: TVP Info
/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie?
W jakim stanie jest Rosja? Kwitnie, znajduje się w stagnacji, czy wręcz upada? Nie ma, co do tego zgody na świecie. Są tacy badacze, nawet bardzo znani i prominentni, jak np. Joseph Neye Jr. z Harvardu, autor i badacz kategorii soft i smart power, którzy uważają, że w XXI wieku nasz wschodni sąsiad znajduje się w zmierzchowym stadium swej potęgi, a może wręcz upada. Inni, wśród których znajdują się autorzy amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego wręcz odwrotnie, są zdania, że Rosja jest światową potęgą nr 2, która rzuca właśnie wyzwanie pozycji Stanów Zjednoczonych i w związku z tym Waszyngton winien odpowiednio zmodyfikować swoją politykę. Wreszcie nie brak i takich, jak Andrew Kuchins z Georgtown University, którzy uważają, że obydwa te poglądy są uprawnione, bo Rosja w niektórych obszarach się wzmacnia i jest silniejsza a w innych, odwrotnie, słabnie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Prezydent harcerz zagapił się
Druhu Prezydencie, proszę więcej nie robić takich błędów!
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.