loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego ma szanse okazać się finansową klapą?
Opublikowano dnia 20.06.2018 20:21
Kolejny film twórcy "Idy", nagrodzona w Cannes za reżyserię "Zimna wojna", opowieść o trudnej miłości w czasach stalinowskich w Polsce, nie cieszy się wielkim zainteresowaniem widzów.

YT, print screen
Film kosztował w sumie 22 miliony złotych, przy czym otrzymał kilkumilionową dotację z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednak jak podaje portal WP.pl, w pierwszy weekend (8-10 czerwca br.) do kin poszło na niego jedynie 85 tys. widzów. Dla porównania, "Botoks" Patryka Vegi w takim samym czasie zobaczyło ponad 700 tys. osób.

Producentka filmu utrzymuje, że obejrzało go w sumie 289 tys. widzów, wliczone są tu jednak także pokazy przedpremierowe. Aby obraz Pawlikowskiego mógł wejść do czołówki potrzeba mu ponad drugie tyle kupionych biletów, co jest mało prawdopodobne, ponieważ jego frekwencja już spada.

Film cieszył się bardzo dobrymi recenzjami krytyków, jednak najwyraźniej nie przekłada się to na popularność wśród publiczności.

adg

źródło: wp.pl 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Upadek kompradorskich elit z ojkofobią
Rok 1989 był rokiem euforii, ulgi i nadziei; mógł dać nam szansę na wolność i suwerenność. Tak się jednak nie stało. Beneficjentami przewrotu stały się skażone magdalenkową zmową, postkomunistyczne elity. Euforia tamtych lat zamieniała się w rozgoryczenie, ulga stała się ciężarem oszukania, a przygasła nadzieja została zastąpiona narodową apatią. Relatywizowana rzeczywistość zamieniła się w oszukańczą post-prawdę, która zadawalała już tylko lewacką stronę politycznej sceny.
avatar
Graf
Zero

Grafzero vlog : "Silva Rerum II" Kristina Sabaliauskaitė | Recenzje
Podróż do XVIII-wiecznego Wilna
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Więcej dyskrecji, panowie generałowie i oficerowie!
Stara zasada głosi, że armia powinna być „wielkim niemową”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.