loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego ma szanse okazać się finansową klapą?
Opublikowano dnia 20.06.2018 20:21
Kolejny film twórcy "Idy", nagrodzona w Cannes za reżyserię "Zimna wojna", opowieść o trudnej miłości w czasach stalinowskich w Polsce, nie cieszy się wielkim zainteresowaniem widzów.

YT, print screen
Film kosztował w sumie 22 miliony złotych, przy czym otrzymał kilkumilionową dotację z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednak jak podaje portal WP.pl, w pierwszy weekend (8-10 czerwca br.) do kin poszło na niego jedynie 85 tys. widzów. Dla porównania, "Botoks" Patryka Vegi w takim samym czasie zobaczyło ponad 700 tys. osób.

Producentka filmu utrzymuje, że obejrzało go w sumie 289 tys. widzów, wliczone są tu jednak także pokazy przedpremierowe. Aby obraz Pawlikowskiego mógł wejść do czołówki potrzeba mu ponad drugie tyle kupionych biletów, co jest mało prawdopodobne, ponieważ jego frekwencja już spada.

Film cieszył się bardzo dobrymi recenzjami krytyków, jednak najwyraźniej nie przekłada się to na popularność wśród publiczności.

adg

źródło: wp.pl 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Portal
Stoczniowy

PGZ Stocznia Wojenna rekrutuje specjalistów
Państwowa stocznia należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej ogłosiła szeroką rekrutację. Firma zamierza w najbliższym czasie zatrudnić ok. 150 osób. Potrzebni są spawacze, monterzy, elektromonterzy, elektrycy, rurarze, malarze, elektronicy, automatycy. Stocznia Wojenna szuka też technologów i projektantów, spółka podała w komunikacie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Gafa Putina, niedopatrzenie ochroniarzy innych VIP-ów"
Prezydentowi Rosji zabrakło refleksu i wyczucia sytuacji, co w niczym nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za ten skandal służb ochrony pozostałych moknących w deszczu na Łużnikach VIP-ów.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.