loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Trump na konferencji wspominał studenta przetrzymywanego w Korei Północnej
Opublikowano dnia 12.06.2018 15:22
Jeden z dziennikarzy w trakcie podpisywania umowy między Donaldem Trumpem i Kim Dzong Unem zadał niewygodne pytanie - Czy rozmawialiście o Otto Warmbierze? – obaj przywódcy zignorowali dziennikarza. Odpowiedź padła kilka godzin później na konferencji prasowej prezydenta USA.

Screen You Tube
Otto Warmbier to amerykański student, który był przetrzymywany w Korei Północnej. Mężczyzna zmarł wkrótce po uwolnieniu i powrocie do ojczyzny. Wtedy Trump Koreę Północną nazwał „zbrodniczym reżimem”.

22-letni student pojechał na wycieczkę do Korei Północnej pod koniec 2015 roku. Mężczyzna podjął próbę zdjęcia ze ściany w hotelu propagandowego plakatu. Za swój czyn został aresztowany i skazany na 15 lat więzienia w obozie pracy. Mężczyzna w czerwcu 2017 r. został uwolniony i przetransportowany do USA. Cały czas znajdował się w śpiączce, po kilku dniach zmarł.

Kilka godzin po podpisaniu dokumentu na zakończenie szczytu w Singapurze, podczas konferencji prasowej Donalda Trumpa, amerykański prezydent powiedział: - Myślę, że bez Otto Warmbiera szczyt nie byłby możliwy. To było okropne, było brutalne, ale wielu ludzi zaczęło koncentrować się na tym, co się dzieje. Naprawdę uważam, że Otto był kimś, kto nie umarł na próżno – ocenił Donald Trump.
Źródło: polsatnews.pl
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.