loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Trump na konferencji wspominał studenta przetrzymywanego w Korei Północnej
Opublikowano dnia 12.06.2018 15:22
Jeden z dziennikarzy w trakcie podpisywania umowy między Donaldem Trumpem i Kim Dzong Unem zadał niewygodne pytanie - Czy rozmawialiście o Otto Warmbierze? – obaj przywódcy zignorowali dziennikarza. Odpowiedź padła kilka godzin później na konferencji prasowej prezydenta USA.

Screen You Tube
Otto Warmbier to amerykański student, który był przetrzymywany w Korei Północnej. Mężczyzna zmarł wkrótce po uwolnieniu i powrocie do ojczyzny. Wtedy Trump Koreę Północną nazwał „zbrodniczym reżimem”.

22-letni student pojechał na wycieczkę do Korei Północnej pod koniec 2015 roku. Mężczyzna podjął próbę zdjęcia ze ściany w hotelu propagandowego plakatu. Za swój czyn został aresztowany i skazany na 15 lat więzienia w obozie pracy. Mężczyzna w czerwcu 2017 r. został uwolniony i przetransportowany do USA. Cały czas znajdował się w śpiączce, po kilku dniach zmarł.

Kilka godzin po podpisaniu dokumentu na zakończenie szczytu w Singapurze, podczas konferencji prasowej Donalda Trumpa, amerykański prezydent powiedział: - Myślę, że bez Otto Warmbiera szczyt nie byłby możliwy. To było okropne, było brutalne, ale wielu ludzi zaczęło koncentrować się na tym, co się dzieje. Naprawdę uważam, że Otto był kimś, kto nie umarł na próżno – ocenił Donald Trump.
Źródło: polsatnews.pl
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jacek
Wrona

Jacek Wrona: Na powitanie!
Melduję się w zacnym gronie blogerów "Tysola"!! Mam nadzieje, że mój pierwszy wpis nie będzie ostatnim! :-) I szacowna redakcja nie "zbanuje" mnie ku uciesze gawiedzi a moim pohańbieniu!
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecki dziennikarz o spotkaniu Trump-Merkel: "Czerwony dywan dla dyktatora"
Borys Reitschister jest byłym korespondentem niemieckich mediów w Moskwie, a dziś jednym z najbardziej ostrych krytyków Putina, a także niemieckiej polityki wobec Rosji. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rozmowy Trump-Putin i wielodniowa histeria, rozmowy Merkel-Putin i medialna cisza
Po spotkaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, które odbyło się 16 lipca w stolicy Finlandii- Helsinkach w części mediów w Polsce rozpętała się wielodniowa histeria, na temat przebiegu i treści rozmów między obydwoma przywódcami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.