loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Trump na konferencji wspominał studenta przetrzymywanego w Korei Północnej
Opublikowano dnia 12.06.2018 15:22
Jeden z dziennikarzy w trakcie podpisywania umowy między Donaldem Trumpem i Kim Dzong Unem zadał niewygodne pytanie - Czy rozmawialiście o Otto Warmbierze? – obaj przywódcy zignorowali dziennikarza. Odpowiedź padła kilka godzin później na konferencji prasowej prezydenta USA.

Screen You Tube
Otto Warmbier to amerykański student, który był przetrzymywany w Korei Północnej. Mężczyzna zmarł wkrótce po uwolnieniu i powrocie do ojczyzny. Wtedy Trump Koreę Północną nazwał „zbrodniczym reżimem”.

22-letni student pojechał na wycieczkę do Korei Północnej pod koniec 2015 roku. Mężczyzna podjął próbę zdjęcia ze ściany w hotelu propagandowego plakatu. Za swój czyn został aresztowany i skazany na 15 lat więzienia w obozie pracy. Mężczyzna w czerwcu 2017 r. został uwolniony i przetransportowany do USA. Cały czas znajdował się w śpiączce, po kilku dniach zmarł.

Kilka godzin po podpisaniu dokumentu na zakończenie szczytu w Singapurze, podczas konferencji prasowej Donalda Trumpa, amerykański prezydent powiedział: - Myślę, że bez Otto Warmbiera szczyt nie byłby możliwy. To było okropne, było brutalne, ale wielu ludzi zaczęło koncentrować się na tym, co się dzieje. Naprawdę uważam, że Otto był kimś, kto nie umarł na próżno – ocenił Donald Trump.
Źródło: polsatnews.pl
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Plastynowanie gotówkowe
Przyglądam się młodym, interesująco inteligentnym, pracowitym inaczej kandydatom z wybitnie zasłużonej partii. O którą chodzi? Proszę odgadnąć. Przyglądam się bardzo dokładnie, a jak tak się przyglądam, to zauważam zadziwiające podobieństwo między nimi. Od Szczecina po Gdańsk, od Wrocławia po Inowrocław, od miasteczka po aglomerację. Jest coś, co ich wszystkich łączy. Co to takiego?
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.