loading
Proszę czekać...
Jan Śpiewak kandydatem Adriana Zandberga i Barbary Nowackiej na prezydenta Warszawy
Opublikowano dnia 11.06.2018 16:01
Stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa, Partii Razem i Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej zawarły porozumienie. Ich wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy jest Jan Śpiewak,miejski radny.

Wikimedia Commons/Uznanie autorstwa 3.0 Unported (CC BY 3.0)

Wkrótce ugrupowania mają ogłosić porozumienie programowe. 

Ogłoszenie oficjalnej decyzji o starcie i wystawieniu Jana Śpiewaka na prezydenta stolicy planowane jest po mundialu w Rosji.

Śpiewak wiele razy ogłaszał  chęć startu w najbliższych wyborach na prezydenta stolicy.

Jego poparcie – oprócz Partii Razem i Inicjatywy Polska – brał też pod uwagę m.in. ruch Kukiz'15. 

 

Do tej pory  kandydatury na stanowisko prezydenta Warszawy ogłosili Patryk Jaki (Zjednoczona Prawicy), Rafał Trzaskowski  PO i Nowoczesnej), Jakub Stefaniak (PSL), Jacek Wojciechowicz były polityk Platformy Obywatelskiej i były wiceprezydent miasta oraz  lider  Piotr Ikonowicz. Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Kandydata ma też wystawić SLD. Start zapowiada również koalicja warszawskich ruchów miejskich skupiona wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. 

Źródło; fakt.pl

BB

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Jest porozumienie w sprawie Brexitu, ale z brytyjskiego rządu odchodzi aż 5 ministrów
W środę zarówno strona unijna jak i rząd W. Brytanii ogłosili, że jest porozumienie w sprawie uporządkowanego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, ale już w czwartek dowiedzieliśmy się, że odchodzi aż 5 ministrów, w tym ten odpowiedzialny za negocjacje Brexitu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.