loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Włoski sąd uznał prawo Greków do zajęcia niemieckiej nieruchomości we Włoszech jako odszkod. za zbrodnie
Opublikowano dnia 10.06.2018 01:05
Włoski Sąd Najwyższy uznał prawo Greków do zajęcia niemieckiej nieruchomości we Włoszech Villa Rigoni nad jeziorem Como w ramach odszkodowania za niemieckie zbrodnie na greckiej ludności cywilnej. Chodzi o masakrę 208 mieszkańców miejscowości Distomo.

Wikipedia domena publiczna
Grecja złożyła odwołanie od wyroków włoskich sądów niższych instancji, które zostało uznane przez włoski Sąd Najwyższy. 

Rodziny greckich ofiar próbowały już w 2000 roku w ramach odszkodowania za niemiecką zbrodnię w Distomo koło Parnasu zająć Instytut Goethego w Berlinie.W związku z niepowodzeniem, wybór padł na nieruchomość położoną we Włoszech, co dzięki orzeczeniu włoskiego sądu, ostatecznie się udało.

Niemiecki rząd odmawia wypłacenia odszkodowań za niemieckie zbrodnie w Grecji, ponieważ "nie czuje się spadkobiercą III Rzeszy"

Źródło: RadioMaryja.pl

cyk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Plastynowanie gotówkowe
Przyglądam się młodym, interesująco inteligentnym, pracowitym inaczej kandydatom z wybitnie zasłużonej partii. O którą chodzi? Proszę odgadnąć. Przyglądam się bardzo dokładnie, a jak tak się przyglądam, to zauważam zadziwiające podobieństwo między nimi. Od Szczecina po Gdańsk, od Wrocławia po Inowrocław, od miasteczka po aglomerację. Jest coś, co ich wszystkich łączy. Co to takiego?
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.