loading
Proszę czekać...
Włoski sąd uznał prawo Greków do zajęcia niemieckiej nieruchomości we Włoszech jako odszkod. za zbrodnie
Opublikowano dnia 10.06.2018 01:05
Włoski Sąd Najwyższy uznał prawo Greków do zajęcia niemieckiej nieruchomości we Włoszech Villa Rigoni nad jeziorem Como w ramach odszkodowania za niemieckie zbrodnie na greckiej ludności cywilnej. Chodzi o masakrę 208 mieszkańców miejscowości Distomo.

Wikipedia domena publiczna
Grecja złożyła odwołanie od wyroków włoskich sądów niższych instancji, które zostało uznane przez włoski Sąd Najwyższy. 

Rodziny greckich ofiar próbowały już w 2000 roku w ramach odszkodowania za niemiecką zbrodnię w Distomo koło Parnasu zająć Instytut Goethego w Berlinie.W związku z niepowodzeniem, wybór padł na nieruchomość położoną we Włoszech, co dzięki orzeczeniu włoskiego sądu, ostatecznie się udało.

Niemiecki rząd odmawia wypłacenia odszkodowań za niemieckie zbrodnie w Grecji, ponieważ "nie czuje się spadkobiercą III Rzeszy"

Źródło: RadioMaryja.pl

cyk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.