loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Eksperyment w Niemczech.Powodzenie miały CV kandydatów pochodzenia hiszpańskiego, japońskiego i polskiego
Opublikowano dnia 09.06.2018 00:54
W Niemczech przeprowadzono eksperyment socjologiczny. Do różnych firm rozesłano ok. 6000 fikcyjnych podań o pracę (z listem motywacyjnym i z CV) w różnych zawodach wymagających kwalifikacji.

morguefile.com
Wszyscy "kandydaci" byli z podobnego rocznika (lata 90-te), urodzeni w Niemczech, w Niemczech chodzący do szkoły i tam uczący się zawodu. W podaniach ujawniono jednak kraj pochodzenia ich rodziców. Okazało się, że najwięcej pozytywnych odpowiedzi (zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną) otrzymali kandydaci o korzeniach hiszpańskich, japońskich i polskich. Nawet wyższy procent niż etniczni Niemcy. Najniższy - z krajów muzułmańskich, na przykład z Albanii.

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Warszawska wersja "Bajek z mchu i paproci"
Ciekawy jestem, co zaproponują kolejni kandydaci, którzy na pewno też będą pytani o przyszłość stalinowskiego reliktu.
avatar
Portal
Stoczniowy

MON szykuje dokumenty do programu Miecznik
Ministerstwo obrony narodowej przekazało redakcji Portalu Stoczniowego informację, że trwa przygotowanie niezbędnych dokumentów umożliwiających wszczęcie postępowania na pozyskanie okrętów obrony wybrzeża o kryptonimie Miecznik. Czy MON wróci do koncepcji wzmocnienia floty okrętów nawodnych?
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog na szkołach
Wójt tłumaczy, że zareagował na to, jak katolicy traktowani są na Zachodzie, gdzie dyskryminuje się ich, a promuje zło moralne w postaci aborcji, eutanazji, związków homoseksualnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.