loading
Proszę czekać...
Eksperyment w Niemczech.Powodzenie miały CV kandydatów pochodzenia hiszpańskiego, japońskiego i polskiego
Opublikowano dnia 09.06.2018 00:54
W Niemczech przeprowadzono eksperyment socjologiczny. Do różnych firm rozesłano ok. 6000 fikcyjnych podań o pracę (z listem motywacyjnym i z CV) w różnych zawodach wymagających kwalifikacji.

morguefile.com
Wszyscy "kandydaci" byli z podobnego rocznika (lata 90-te), urodzeni w Niemczech, w Niemczech chodzący do szkoły i tam uczący się zawodu. W podaniach ujawniono jednak kraj pochodzenia ich rodziców. Okazało się, że najwięcej pozytywnych odpowiedzi (zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną) otrzymali kandydaci o korzeniach hiszpańskich, japońskich i polskich. Nawet wyższy procent niż etniczni Niemcy. Najniższy - z krajów muzułmańskich, na przykład z Albanii.

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.