loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Eksperyment w Niemczech.Powodzenie miały CV kandydatów pochodzenia hiszpańskiego, japońskiego i polskiego
Opublikowano dnia 09.06.2018 00:54
W Niemczech przeprowadzono eksperyment socjologiczny. Do różnych firm rozesłano ok. 6000 fikcyjnych podań o pracę (z listem motywacyjnym i z CV) w różnych zawodach wymagających kwalifikacji.

morguefile.com
Wszyscy "kandydaci" byli z podobnego rocznika (lata 90-te), urodzeni w Niemczech, w Niemczech chodzący do szkoły i tam uczący się zawodu. W podaniach ujawniono jednak kraj pochodzenia ich rodziców. Okazało się, że najwięcej pozytywnych odpowiedzi (zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną) otrzymali kandydaci o korzeniach hiszpańskich, japońskich i polskich. Nawet wyższy procent niż etniczni Niemcy. Najniższy - z krajów muzułmańskich, na przykład z Albanii.

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Niech KOD wymyśli coś nowego"
Jeżeli protest społeczny ma odnieść pożądany przez jego organizatorów skutek, to musi być ciekawy i różnorodny.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.