loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Bezrobocie po pierwszym kwartale rekordowo niskie
Opublikowano dnia 07.06.2018 09:06
– Bezrobocie w maju spadło w stosunku do kwietnia o 0,2 pkt. proc. do poziomu 6,1 proc. – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki Elżbieta Rafalska. Liczba bezrobotnych zbliża się do takiej liczby, jakiej do tej pory w Polsce, po okresie transformacji, nie było – dodała.

źródło: Screen You Tube
W czasie debaty Rafalska poinformowała w Sejmie, że w maju bezrobocie spadło o kolejne 0,2 punktu procentowego.

– Zmalało z 6,3 proc. do 6,1 proc., a liczba zarejestrowanych bezrobotnych zbliża się do takiej, jakiej do tej pory w Polsce po okresie transformacji nie było. Myślę, że w czerwcu będzie poniżej jednego miliona zarejestrowanych bezrobotnych. Liczba osób bezrobotnych od czasu objęcia rządów przez PiS zmalała o 560 tys. – powiedziała minister.

Resort rodziny i pracy zwrócił uwagę, że najnowsze informacje o bezrobociu to najlepszy wynik w maju na przestrzeni ostatnich 28 lat. „W tym samym czasie ubiegłego roku (maj 2017 – kwiecień 2017) bezrobocie spadło o 0,3 punktu (z poziomu 7,6 proc. w kwietniu do 7,3 proc. w maju)” – poinformowano w komunikacie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

„Stopa bezrobocia w maju była o 1,2 punktu procentowego niższa niż rok temu. Spadek stopy bezrobocia (w granicach od 0,2 do 0,6 punktu procentowego) odnotowano we wszystkich województwach. Natężenie bezrobocia spadło najsilniej (o 0,6 punktu) w województwie warmińsko-mazurskim, czyli tam, gdzie bezrobocie wciąż jest najwyższe i wynosi 10,5 proc.” – zwrócono uwagę. Liczba bezrobotnych w maju wyniosła nieco ponad 1 mln osób i w porównaniu z kwietniem 2018 r. spadła o 39 tys. osób (o 3,7 proc.).

Źródło: TVP Info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Upiorny świat futbolu
Czasy, gdy turnieje o tytuł Mistrza Świata miały naprawdę jakieś znaczenie, minęły bezpowrotnie. Dziś ten wielki turniej stał się czymś w rodzaju giełdy, na której można dobrze sprzedać lub też co niewykluczone, źle kupić.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: I patriotyzm, i zabawa
Mam nadzieję, że w Podłężu dojdzie do mądrego kompromisu, ponieważ okopywanie się na z góry ustalonych pozycjach nie wyjdzie na dobre żadnej ze stron konfliktu.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Dzień Ojca
Więcej rysunków w "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.