loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Nowa akcja. Posłowie PiS interweniują w największych miastach Polski
Opublikowano dnia 06.06.2018 19:07
​Posłowie PiS w ramach ogólnopolskiej akcji interwencji w urzędach miejskich odwiedzili w m.in. urzędy w Białymstoku, Radomiu i Koszalinie. Niektórych spotkały zaskakujące sytuacje.

Źródło: pixabay.com
Interwencje poselskie posłów Zjednoczonej Prawicy miały miejsce także m.in. w urzędach w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku.  

Poseł Jacek Żalek był z interwencją poselską w Urzędzie Miasta w Białymstoku. Powołując się na przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, prosił o udostępnienie mu m.in. list obecności najważniejszych urzędników czy wykazu delegacji zagranicznych prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.  

Truskolaskiego nie było w ratuszu - jest w Bułgarii. – Z przykrością stwierdzam, że nie dość, że odbiłem się od drzwi gabinetu pana prezydenta, to dodatkowo odmówiono mi wglądu w dokumenty, o które prosiłem – mówił Żalek dziennikarzom po opuszczeniu magistratu.  

Powiedział, że nie otrzymał też informacji dotyczących wynagrodzeń i nagród w urzędzie; wcześniej o te informacje prosili w interpelacjach radni Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Białegostoku relacjonował, że był odsyłany kilkukrotnie „z jednego do drugiego gabinetu”, a rzeczniczka prezydenta – jak to ujął – „wywierała presję” na urzędników, by nie udzielali ustnie informacji.  

W jego ocenie doszło do naruszenia jego uprawnień poselskich do wglądu w dokumenty instytucji publicznej.  

Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk powiedziała dziennikarzom, że poseł otrzyma odpowiedzi na piśmie w terminie przewidzianym w ustawie o wykonywaniu obowiązków parlamentarzystów (najpóźniej w ciągu 14 dni).  

– Niezwłocznie nie znaczy natychmiast, oznacza - bez zbędnej zwłoki – mówiła, odnosząc się do trybu udzielenia odpowiedzi. Dodała, że pytania złożone przez posła dotyczą spraw związanych z działalnością magistratu od 2002 r.

Źródło: TVP Info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.