loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Nowa akcja. Posłowie PiS interweniują w największych miastach Polski
Opublikowano dnia 06.06.2018 19:07
​Posłowie PiS w ramach ogólnopolskiej akcji interwencji w urzędach miejskich odwiedzili w m.in. urzędy w Białymstoku, Radomiu i Koszalinie. Niektórych spotkały zaskakujące sytuacje.

Źródło: pixabay.com
Interwencje poselskie posłów Zjednoczonej Prawicy miały miejsce także m.in. w urzędach w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku.  

Poseł Jacek Żalek był z interwencją poselską w Urzędzie Miasta w Białymstoku. Powołując się na przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, prosił o udostępnienie mu m.in. list obecności najważniejszych urzędników czy wykazu delegacji zagranicznych prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.  

Truskolaskiego nie było w ratuszu - jest w Bułgarii. – Z przykrością stwierdzam, że nie dość, że odbiłem się od drzwi gabinetu pana prezydenta, to dodatkowo odmówiono mi wglądu w dokumenty, o które prosiłem – mówił Żalek dziennikarzom po opuszczeniu magistratu.  

Powiedział, że nie otrzymał też informacji dotyczących wynagrodzeń i nagród w urzędzie; wcześniej o te informacje prosili w interpelacjach radni Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Białegostoku relacjonował, że był odsyłany kilkukrotnie „z jednego do drugiego gabinetu”, a rzeczniczka prezydenta – jak to ujął – „wywierała presję” na urzędników, by nie udzielali ustnie informacji.  

W jego ocenie doszło do naruszenia jego uprawnień poselskich do wglądu w dokumenty instytucji publicznej.  

Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk powiedziała dziennikarzom, że poseł otrzyma odpowiedzi na piśmie w terminie przewidzianym w ustawie o wykonywaniu obowiązków parlamentarzystów (najpóźniej w ciągu 14 dni).  

– Niezwłocznie nie znaczy natychmiast, oznacza - bez zbędnej zwłoki – mówiła, odnosząc się do trybu udzielenia odpowiedzi. Dodała, że pytania złożone przez posła dotyczą spraw związanych z działalnością magistratu od 2002 r.

Źródło: TVP Info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Niech KOD wymyśli coś nowego
Jeżeli protest społeczny ma odnieść pożądany przez jego organizatorów skutek, to musi być ciekawy i różnorodny.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.