loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Timmermans i Juncker podzieleni ws. Polski
Opublikowano dnia 06.06.2018 12:58
Zapowiadana na środę dyskusja unijnych komisarzy o sytuacji w Polsce i reformach sądownictwa została przełożona.

Wikimedia Commons/Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Z informacji Polskiego Radia wynika, że powodem są różnice zdań między szefem Komisji Jean-Claudem Junckerem a jego zastępcą Fransem Timmermansem.

Szef Komisji chciałby jak najszybcie zakończyć procedurę związaną z artykułem 7. unijnego traktatu i gotów jest zaakceptować
dotychczasowe korekty w reformie sądownictwa.

Jednak  wiceszef Komisji Frans Timmermans twierdzi, że korekty są niewystarczające i wciąż jest zagrożenie dla niezawisłości polskich sądów.

Zdaniem  Polskiego Radia wynika, że po apelach do Komisji o skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do unijnego Trybunału Sprawiedliwości Frans Timmermans uznał to za słuszne. Według szefa Komisji doprowadziłoby to do zaognienia sporu z Polską.

Źródło: Polskie Radio, tvp.info

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.