loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Timmermans i Juncker podzieleni ws. Polski
Opublikowano dnia 06.06.2018 12:58
Zapowiadana na środę dyskusja unijnych komisarzy o sytuacji w Polsce i reformach sądownictwa została przełożona.

Wikimedia Commons/Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Z informacji Polskiego Radia wynika, że powodem są różnice zdań między szefem Komisji Jean-Claudem Junckerem a jego zastępcą Fransem Timmermansem.

Szef Komisji chciałby jak najszybcie zakończyć procedurę związaną z artykułem 7. unijnego traktatu i gotów jest zaakceptować
dotychczasowe korekty w reformie sądownictwa.

Jednak  wiceszef Komisji Frans Timmermans twierdzi, że korekty są niewystarczające i wciąż jest zagrożenie dla niezawisłości polskich sądów.

Zdaniem  Polskiego Radia wynika, że po apelach do Komisji o skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do unijnego Trybunału Sprawiedliwości Frans Timmermans uznał to za słuszne. Według szefa Komisji doprowadziłoby to do zaognienia sporu z Polską.

Źródło: Polskie Radio, tvp.info

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jacek
Wrona

Jacek Wrona: Na powitanie!
Melduję się w zacnym gronie blogerów "Tysola"!! Mam nadzieje, że mój pierwszy wpis nie będzie ostatnim! :-) I szacowna redakcja nie "zbanuje" mnie ku uciesze gawiedzi a moim pohańbieniu!
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecki dziennikarz o spotkaniu Trump-Merkel: "Czerwony dywan dla dyktatora"
Borys Reitschister jest byłym korespondentem niemieckich mediów w Moskwie, a dziś jednym z najbardziej ostrych krytyków Putina, a także niemieckiej polityki wobec Rosji. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rozmowy Trump-Putin i wielodniowa histeria, rozmowy Merkel-Putin i medialna cisza
Po spotkaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, które odbyło się 16 lipca w stolicy Finlandii- Helsinkach w części mediów w Polsce rozpętała się wielodniowa histeria, na temat przebiegu i treści rozmów między obydwoma przywódcami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.