loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ostry komunikat MSZ: "Polska zdecydowanie potępia (...) To poważne naruszenie prawa międzynarodowego"
Opublikowano dnia 05.06.2018 17:49
"Polska zdecydowanie potępia uznanie przez Syrię niepodległości i nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Abchazją i Ostetią Płd./Regionem Cchinwali oraz uznaje tę decyzję za poważne naruszenie prawa międzynarodowego" - głosi komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

fot. Sebastian Indra / MSZ

Uznanie niepodległości obu separatystycznych regionów jest równoznaczne z uznaniem bezprawnych rezultatów rosyjskiej okupacji tych terytoriów oraz pogwałceniem integralności terytorialnej państwa gruzińskiego.

Polska konsekwentnie i niezmiennie popiera integralność terytorialną i suwerenność Gruzji  w ramach jej międzynarodowo uznanych granic. Za konieczne uważamy kontynuowanie międzynarodowych wysiłków i rozmów w Genewie mających na celu polityczne i pokojowe rozwiązanie konfliktu terytorialnego powstałego po agresji rosyjskiej w 2008 r.


- czytamy w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

źródło: msz.gov.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.