loading
Proszę czekać...
Ostry komunikat MSZ: "Polska zdecydowanie potępia (...) To poważne naruszenie prawa międzynarodowego"
Opublikowano dnia 05.06.2018 17:49
"Polska zdecydowanie potępia uznanie przez Syrię niepodległości i nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Abchazją i Ostetią Płd./Regionem Cchinwali oraz uznaje tę decyzję za poważne naruszenie prawa międzynarodowego" - głosi komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

fot. Sebastian Indra / MSZ

Uznanie niepodległości obu separatystycznych regionów jest równoznaczne z uznaniem bezprawnych rezultatów rosyjskiej okupacji tych terytoriów oraz pogwałceniem integralności terytorialnej państwa gruzińskiego.

Polska konsekwentnie i niezmiennie popiera integralność terytorialną i suwerenność Gruzji  w ramach jej międzynarodowo uznanych granic. Za konieczne uważamy kontynuowanie międzynarodowych wysiłków i rozmów w Genewie mających na celu polityczne i pokojowe rozwiązanie konfliktu terytorialnego powstałego po agresji rosyjskiej w 2008 r.


- czytamy w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

źródło: msz.gov.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.