loading
Proszę czekać...
Ostry komunikat MSZ: "Polska zdecydowanie potępia (...) To poważne naruszenie prawa międzynarodowego"
Opublikowano dnia 05.06.2018 17:49
"Polska zdecydowanie potępia uznanie przez Syrię niepodległości i nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Abchazją i Ostetią Płd./Regionem Cchinwali oraz uznaje tę decyzję za poważne naruszenie prawa międzynarodowego" - głosi komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

fot. Sebastian Indra / MSZ

Uznanie niepodległości obu separatystycznych regionów jest równoznaczne z uznaniem bezprawnych rezultatów rosyjskiej okupacji tych terytoriów oraz pogwałceniem integralności terytorialnej państwa gruzińskiego.

Polska konsekwentnie i niezmiennie popiera integralność terytorialną i suwerenność Gruzji  w ramach jej międzynarodowo uznanych granic. Za konieczne uważamy kontynuowanie międzynarodowych wysiłków i rozmów w Genewie mających na celu polityczne i pokojowe rozwiązanie konfliktu terytorialnego powstałego po agresji rosyjskiej w 2008 r.


- czytamy w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

źródło: msz.gov.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.