loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Róża Thun: Tusk to mądra i skuteczna twarz Polski. Jest wybitnym politykiem, im go więcej tym lepiej
Opublikowano dnia 04.06.2018 08:42
Europosłanka PO była dzisiaj gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet. W jej opinii rząd PiS jest autorytarny, ma zapędy dyktatorskie, przez co partnerzy w UE stracili do Polski zaufanie. Zachwalała również Donalda Tuska.

screen YT
Polska zasłużyła na tak okrutne cięcia budżetowe? - pytał Konrad Piasecki.
 

A czemu okrutne? W stosunku do wspólnoty europejskiej, okrucieństwem jest obniżanie standardów, jakie stosuje rząd PiS


- odparła posłanka. 
 

PiS niszczy wspólny system sądownictwa – każdy sędzia kraju członkowskiego jest częścią systemu sprawiedliwości UE. Rząd rozwala niezawisłość sądownictwa, chce się zabrać za SN (...) Obywatele pozostałych krajów UE sceptycznie patrzą na to, by ich podatki płynęły do kraju, który niszczy europejskie prawo


- mówiła.
 

To koszmarna polityka rządu PiS, że o budżecie [unijnym - red.] decyduje Rada. Przypomnijmy, że to ministrowie krajów członkowskich i tam się negocjuje. Jak rząd PiS negocjuje nam też budżet?! Ten koszmarny rząd nie potrafi ani wynegocjować ani pokazać, że z tych pieniędzy budować całą UE (...) Bardzo liczę na to, że to rząd przemijający. To rząd dyktatorski, ale każda dyktatura też upada. Rząd PiS jest autorytarny, idzie w kierunku dyktatury. Bardzo charakterystyczne dla dyktatur jest rozwalanie instytucji demokratycznych, przede wszystkim sądownictwa (...) Rząd PiS tak zepsuł stosunki z całą Europą, że taki jest tego skutek. To jest katastrofa 


- powiedziała Róża Thun.
 
raw/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Upiorny świat futbolu
Czasy, gdy turnieje o tytuł Mistrza Świata miały naprawdę jakieś znaczenie, minęły bezpowrotnie. Dziś ten wielki turniej stał się czymś w rodzaju giełdy, na której można dobrze sprzedać lub też co niewykluczone, źle kupić.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: I patriotyzm, i zabawa
Mam nadzieję, że w Podłężu dojdzie do mądrego kompromisu, ponieważ okopywanie się na z góry ustalonych pozycjach nie wyjdzie na dobre żadnej ze stron konfliktu.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Dzień Ojca
Więcej rysunków w "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.