loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Róża Thun: Tusk to mądra i skuteczna twarz Polski. Jest wybitnym politykiem, im go więcej tym lepiej
Opublikowano dnia 04.06.2018 08:42
Europosłanka PO była dzisiaj gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet. W jej opinii rząd PiS jest autorytarny, ma zapędy dyktatorskie, przez co partnerzy w UE stracili do Polski zaufanie. Zachwalała również Donalda Tuska.

screen YT
Polska zasłużyła na tak okrutne cięcia budżetowe? - pytał Konrad Piasecki.
 

A czemu okrutne? W stosunku do wspólnoty europejskiej, okrucieństwem jest obniżanie standardów, jakie stosuje rząd PiS


- odparła posłanka. 
 

PiS niszczy wspólny system sądownictwa – każdy sędzia kraju członkowskiego jest częścią systemu sprawiedliwości UE. Rząd rozwala niezawisłość sądownictwa, chce się zabrać za SN (...) Obywatele pozostałych krajów UE sceptycznie patrzą na to, by ich podatki płynęły do kraju, który niszczy europejskie prawo


- mówiła.
 

To koszmarna polityka rządu PiS, że o budżecie [unijnym - red.] decyduje Rada. Przypomnijmy, że to ministrowie krajów członkowskich i tam się negocjuje. Jak rząd PiS negocjuje nam też budżet?! Ten koszmarny rząd nie potrafi ani wynegocjować ani pokazać, że z tych pieniędzy budować całą UE (...) Bardzo liczę na to, że to rząd przemijający. To rząd dyktatorski, ale każda dyktatura też upada. Rząd PiS jest autorytarny, idzie w kierunku dyktatury. Bardzo charakterystyczne dla dyktatur jest rozwalanie instytucji demokratycznych, przede wszystkim sądownictwa (...) Rząd PiS tak zepsuł stosunki z całą Europą, że taki jest tego skutek. To jest katastrofa 


- powiedziała Róża Thun.
 
raw/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jacek
Wrona

Jacek Wrona: Na powitanie!
Melduję się w zacnym gronie blogerów "Tysola"!! Mam nadzieje, że mój pierwszy wpis nie będzie ostatnim! :-) I szacowna redakcja nie "zbanuje" mnie ku uciesze gawiedzi a moim pohańbieniu!
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecki dziennikarz o spotkaniu Trump-Merkel: "Czerwony dywan dla dyktatora"
Borys Reitschister jest byłym korespondentem niemieckich mediów w Moskwie, a dziś jednym z najbardziej ostrych krytyków Putina, a także niemieckiej polityki wobec Rosji. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Rozmowy Trump-Putin i wielodniowa histeria, rozmowy Merkel-Putin i medialna cisza
Po spotkaniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, które odbyło się 16 lipca w stolicy Finlandii- Helsinkach w części mediów w Polsce rozpętała się wielodniowa histeria, na temat przebiegu i treści rozmów między obydwoma przywódcami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.