loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Róża Thun: Tusk to mądra i skuteczna twarz Polski. Jest wybitnym politykiem, im go więcej tym lepiej
Opublikowano dnia 04.06.2018 08:42
Europosłanka PO była dzisiaj gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet. W jej opinii rząd PiS jest autorytarny, ma zapędy dyktatorskie, przez co partnerzy w UE stracili do Polski zaufanie. Zachwalała również Donalda Tuska.

screen YT
Polska zasłużyła na tak okrutne cięcia budżetowe? - pytał Konrad Piasecki.
 

A czemu okrutne? W stosunku do wspólnoty europejskiej, okrucieństwem jest obniżanie standardów, jakie stosuje rząd PiS


- odparła posłanka. 
 

PiS niszczy wspólny system sądownictwa – każdy sędzia kraju członkowskiego jest częścią systemu sprawiedliwości UE. Rząd rozwala niezawisłość sądownictwa, chce się zabrać za SN (...) Obywatele pozostałych krajów UE sceptycznie patrzą na to, by ich podatki płynęły do kraju, który niszczy europejskie prawo


- mówiła.
 

To koszmarna polityka rządu PiS, że o budżecie [unijnym - red.] decyduje Rada. Przypomnijmy, że to ministrowie krajów członkowskich i tam się negocjuje. Jak rząd PiS negocjuje nam też budżet?! Ten koszmarny rząd nie potrafi ani wynegocjować ani pokazać, że z tych pieniędzy budować całą UE (...) Bardzo liczę na to, że to rząd przemijający. To rząd dyktatorski, ale każda dyktatura też upada. Rząd PiS jest autorytarny, idzie w kierunku dyktatury. Bardzo charakterystyczne dla dyktatur jest rozwalanie instytucji demokratycznych, przede wszystkim sądownictwa (...) Rząd PiS tak zepsuł stosunki z całą Europą, że taki jest tego skutek. To jest katastrofa 


- powiedziała Róża Thun.
 
raw/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.