loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wyborcza ogłasza "Alarm dla miasta Warszawy. Stolicą pod koniec roku może rządzić PiS"
Opublikowano dnia 03.06.2018 20:21
W szeregach totalnej opozycji, a właściwie w tym przypadku jej mediów, zrodził się pewien defetyzm - "Alarm dla miasta Warszawy. Stolicą pod koniec roku może rządzić PiS" - czytamy na internetowej stronie Wyborczej o wyborach na prezydenta Warszawy i do Rady Miasta

morguefile.com

- Bardzo możliwe jest, że każdy z tych aktywnościowo-lewicowych kandydatów zbierze te swoje kilka procent głosów. Odbierze to Trzaskowskiemu, bo przecież nie Jakiemu, który operuje w innym sektorze elektoratu. I Jaki, który się z nikim nie musi kłócić, tylko wszystkim wszystko obiecuje, może wejść do drugiej tury, mając trzydzieści parę czy może nawet czterdzieści procent głosów. A Trzaskowski może wejść – jeśli go jakiś demagog w ostatniej chwili nie przeskoczy – nawet nie z dwudziestoma procentami.
(...)
W kampanii przed pierwszą turą konkurenci PO większość energii i czasu poświęcą na atakowanie jej i kłótnie pomiędzy sobą, bo przecież nie Jaki będzie wówczas ich konkurentem.
(...)
Nie można wówczas wykluczyć, że PiS może – z Kukizem lub nawet bez – mieć w radzie większość. Strach pomyśleć przed nocą – jeśli Nie-PiS postąpi tak, jak to się zapowiada, to PiS ma szanse na „odzyskanie” Warszawy!
(...)
Byłoby to nie tylko wielkie prestiżowe zwycięstwo Kaczyńskiego. Na zasadzie sukces – sukces miałoby to wielki wpływ na kolejne wybory: europejskie, parlamentarne, prezydenckie. 


- pisze Ernest Skalski publicysta Wyborczej
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Lekarz ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentki i molestowanie innych. Został zatrzymany przez policję
50-letni lekarz ginekolog z Zabrza jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Został już zatrzymany przez miejscową policję prowadzącą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Podejrzany medyk został objęty m.in. policyjnym dozorem i absolutnym zakazem wykonywania zawodu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają, że ofiar lekarza może być więcej i apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.