loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wyborcza ogłasza "Alarm dla miasta Warszawy. Stolicą pod koniec roku może rządzić PiS"
Opublikowano dnia 03.06.2018 20:21
W szeregach totalnej opozycji, a właściwie w tym przypadku jej mediów, zrodził się pewien defetyzm - "Alarm dla miasta Warszawy. Stolicą pod koniec roku może rządzić PiS" - czytamy na internetowej stronie Wyborczej o wyborach na prezydenta Warszawy i do Rady Miasta

morguefile.com

- Bardzo możliwe jest, że każdy z tych aktywnościowo-lewicowych kandydatów zbierze te swoje kilka procent głosów. Odbierze to Trzaskowskiemu, bo przecież nie Jakiemu, który operuje w innym sektorze elektoratu. I Jaki, który się z nikim nie musi kłócić, tylko wszystkim wszystko obiecuje, może wejść do drugiej tury, mając trzydzieści parę czy może nawet czterdzieści procent głosów. A Trzaskowski może wejść – jeśli go jakiś demagog w ostatniej chwili nie przeskoczy – nawet nie z dwudziestoma procentami.
(...)
W kampanii przed pierwszą turą konkurenci PO większość energii i czasu poświęcą na atakowanie jej i kłótnie pomiędzy sobą, bo przecież nie Jaki będzie wówczas ich konkurentem.
(...)
Nie można wówczas wykluczyć, że PiS może – z Kukizem lub nawet bez – mieć w radzie większość. Strach pomyśleć przed nocą – jeśli Nie-PiS postąpi tak, jak to się zapowiada, to PiS ma szanse na „odzyskanie” Warszawy!
(...)
Byłoby to nie tylko wielkie prestiżowe zwycięstwo Kaczyńskiego. Na zasadzie sukces – sukces miałoby to wielki wpływ na kolejne wybory: europejskie, parlamentarne, prezydenckie. 


- pisze Ernest Skalski publicysta Wyborczej
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Plastynowanie gotówkowe
Przyglądam się młodym, interesująco inteligentnym, pracowitym inaczej kandydatom z wybitnie zasłużonej partii. O którą chodzi? Proszę odgadnąć. Przyglądam się bardzo dokładnie, a jak tak się przyglądam, to zauważam zadziwiające podobieństwo między nimi. Od Szczecina po Gdańsk, od Wrocławia po Inowrocław, od miasteczka po aglomerację. Jest coś, co ich wszystkich łączy. Co to takiego?
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.