loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wyborcza ogłasza "Alarm dla miasta Warszawy. Stolicą pod koniec roku może rządzić PiS"
Opublikowano dnia 03.06.2018 20:21
W szeregach totalnej opozycji, a właściwie w tym przypadku jej mediów, zrodził się pewien defetyzm - "Alarm dla miasta Warszawy. Stolicą pod koniec roku może rządzić PiS" - czytamy na internetowej stronie Wyborczej o wyborach na prezydenta Warszawy i do Rady Miasta

morguefile.com

- Bardzo możliwe jest, że każdy z tych aktywnościowo-lewicowych kandydatów zbierze te swoje kilka procent głosów. Odbierze to Trzaskowskiemu, bo przecież nie Jakiemu, który operuje w innym sektorze elektoratu. I Jaki, który się z nikim nie musi kłócić, tylko wszystkim wszystko obiecuje, może wejść do drugiej tury, mając trzydzieści parę czy może nawet czterdzieści procent głosów. A Trzaskowski może wejść – jeśli go jakiś demagog w ostatniej chwili nie przeskoczy – nawet nie z dwudziestoma procentami.
(...)
W kampanii przed pierwszą turą konkurenci PO większość energii i czasu poświęcą na atakowanie jej i kłótnie pomiędzy sobą, bo przecież nie Jaki będzie wówczas ich konkurentem.
(...)
Nie można wówczas wykluczyć, że PiS może – z Kukizem lub nawet bez – mieć w radzie większość. Strach pomyśleć przed nocą – jeśli Nie-PiS postąpi tak, jak to się zapowiada, to PiS ma szanse na „odzyskanie” Warszawy!
(...)
Byłoby to nie tylko wielkie prestiżowe zwycięstwo Kaczyńskiego. Na zasadzie sukces – sukces miałoby to wielki wpływ na kolejne wybory: europejskie, parlamentarne, prezydenckie. 


- pisze Ernest Skalski publicysta Wyborczej
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.