loading
Proszę czekać...
Kornel Morawiecki wspomina jak komuniści wywieźli jego syna do lasu
Opublikowano dnia 31.05.2018 12:14
Jutro obchodzimy dzień dziecka. Dziś w Polskim Radiu 24 o swoim synu opowiadał Kornel Morawiecki, założyciel „Solidarności Walczącej”, ojciec premiera.

zrzut ekranu - Youtube.com
Kornel Morawiecki wspomnieniami wrócił do momentu, kiedy PRL-owskie służby porwały 15-letniego Mateusza do lasu, gdzie grozili mu bronią i kazali wykopać mu własny grób. Wszystko to oczywiście miało związek z działalnością polityczną jego ojca.

– Władza przez dzieci, przez młodych ludzi, chciała dojść do opozycjonistów. Komuniści myśleli, że Mateusz się ze mną spotyka, ale do tego dochodziło bardzo rzadko. To było bowiem niebezpieczne. Wtedy, kiedy to się stało, byłem w „podziemiu”. Koledzy delikatnie informowali mnie o tym fakcie, tak, żeby mnie nie wystraszyć. Chcieli go złamać, ale im się nie udało – opowiedział Kornel Morawiecki, który dodał, że później doszło do akcji odwetowej – próby spalenia altanki działkowej szefa wrocławskiej SB.
Źródo: Polskie Radio
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.