loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Kornel Morawiecki wspomina jak komuniści wywieźli jego syna do lasu
Opublikowano dnia 31.05.2018 12:14
Jutro obchodzimy dzień dziecka. Dziś w Polskim Radiu 24 o swoim synu opowiadał Kornel Morawiecki, założyciel „Solidarności Walczącej”, ojciec premiera.

zrzut ekranu - Youtube.com
Kornel Morawiecki wspomnieniami wrócił do momentu, kiedy PRL-owskie służby porwały 15-letniego Mateusza do lasu, gdzie grozili mu bronią i kazali wykopać mu własny grób. Wszystko to oczywiście miało związek z działalnością polityczną jego ojca.

– Władza przez dzieci, przez młodych ludzi, chciała dojść do opozycjonistów. Komuniści myśleli, że Mateusz się ze mną spotyka, ale do tego dochodziło bardzo rzadko. To było bowiem niebezpieczne. Wtedy, kiedy to się stało, byłem w „podziemiu”. Koledzy delikatnie informowali mnie o tym fakcie, tak, żeby mnie nie wystraszyć. Chcieli go złamać, ale im się nie udało – opowiedział Kornel Morawiecki, który dodał, że później doszło do akcji odwetowej – próby spalenia altanki działkowej szefa wrocławskiej SB.
Źródo: Polskie Radio
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Warszawska wersja "Bajek z mchu i paproci"
Ciekawy jestem, co zaproponują kolejni kandydaci, którzy na pewno też będą pytani o przyszłość stalinowskiego reliktu.
avatar
Portal
Stoczniowy

MON szykuje dokumenty do programu Miecznik
Ministerstwo obrony narodowej przekazało redakcji Portalu Stoczniowego informację, że trwa przygotowanie niezbędnych dokumentów umożliwiających wszczęcie postępowania na pozyskanie okrętów obrony wybrzeża o kryptonimie Miecznik. Czy MON wróci do koncepcji wzmocnienia floty okrętów nawodnych?
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog na szkołach
Wójt tłumaczy, że zareagował na to, jak katolicy traktowani są na Zachodzie, gdzie dyskryminuje się ich, a promuje zło moralne w postaci aborcji, eutanazji, związków homoseksualnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.