loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Kornel Morawiecki wspomina jak komuniści wywieźli jego syna do lasu
Opublikowano dnia 31.05.2018 12:14
Jutro obchodzimy dzień dziecka. Dziś w Polskim Radiu 24 o swoim synu opowiadał Kornel Morawiecki, założyciel „Solidarności Walczącej”, ojciec premiera.

zrzut ekranu - Youtube.com
Kornel Morawiecki wspomnieniami wrócił do momentu, kiedy PRL-owskie służby porwały 15-letniego Mateusza do lasu, gdzie grozili mu bronią i kazali wykopać mu własny grób. Wszystko to oczywiście miało związek z działalnością polityczną jego ojca.

– Władza przez dzieci, przez młodych ludzi, chciała dojść do opozycjonistów. Komuniści myśleli, że Mateusz się ze mną spotyka, ale do tego dochodziło bardzo rzadko. To było bowiem niebezpieczne. Wtedy, kiedy to się stało, byłem w „podziemiu”. Koledzy delikatnie informowali mnie o tym fakcie, tak, żeby mnie nie wystraszyć. Chcieli go złamać, ale im się nie udało – opowiedział Kornel Morawiecki, który dodał, że później doszło do akcji odwetowej – próby spalenia altanki działkowej szefa wrocławskiej SB.
Źródo: Polskie Radio
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Niech KOD wymyśli coś nowego"
Jeżeli protest społeczny ma odnieść pożądany przez jego organizatorów skutek, to musi być ciekawy i różnorodny.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.