loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Najnowszy sondaż: PO zbliża się do PiS-u
Opublikowano dnia 30.05.2018 11:08
Najnowszy sondaż IBRIS dla Onet.pl pokazuje spadek notowań dla Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Kula - Flickr.com/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Na rządzący PiS swój głos oddać chce 33,3 proc. wyborców. Na drugim miejscu z wynikiem 27,6 proc. głosów Platforma Obywatelska, na trzecim – SLD (wynik 9,9 proc.). Do Sejmu wchodzi jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (wynik 5,3 proc.) i Ruch Kukiz’15 (5,2 proc.).

Poza Wiejską – Nowoczesna (4,1 proc.), Razem (3,2 proc.) i Wolność (2 proc.). Aż 9,4 proc. wyborców zaznacza opcję „nie wiem”.
Respondentów pytano również o chęć udziału w wyborach. 48 proc. ankietowanych uznało, że zdecydowanie zamierza wziąć udział, 13,2 proc., że raczej weźmie w nich udział. Z kolei 13,4 proc. zaznaczyło, że raczej nie będzie głosować, a 24,5 proc. było przekonanych, że nie weźmie udziału w głosowaniu.

Badanie został przeprowadzone w dniach 24-25 maja 2018 roku.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Porozumienie podpisane - gaz amerykański i norweski zastąpi gaz rosyjski
W ostatnią środę miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher polska spółka gazowa PGNiG zawarła porozumienie z dwoma amerykańskim firmami zajmującymi się eksportem gazu skroplonego o dostawach 2 mln ton gazu (2,7 mld m3) rocznie przez 20 lat rocznie, przy czym eksport rozpocznie się w roku 2023.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co łączy byłego I Sekretarza KC PZPR z dzisiejszym PSL?
Czas płynie, ustrój się zmienił, do polityki weszło od 1980 roku kilka pokoleń polityków, a w PSL (i zapewne nie tylko w tym ugrupowaniu) niechęć do poszerzania wiedzy nadal kwitnie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.