loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Najnowszy sondaż: PO zbliża się do PiS-u
Opublikowano dnia 30.05.2018 11:08
Najnowszy sondaż IBRIS dla Onet.pl pokazuje spadek notowań dla Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Kula - Flickr.com/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Na rządzący PiS swój głos oddać chce 33,3 proc. wyborców. Na drugim miejscu z wynikiem 27,6 proc. głosów Platforma Obywatelska, na trzecim – SLD (wynik 9,9 proc.). Do Sejmu wchodzi jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (wynik 5,3 proc.) i Ruch Kukiz’15 (5,2 proc.).

Poza Wiejską – Nowoczesna (4,1 proc.), Razem (3,2 proc.) i Wolność (2 proc.). Aż 9,4 proc. wyborców zaznacza opcję „nie wiem”.
Respondentów pytano również o chęć udziału w wyborach. 48 proc. ankietowanych uznało, że zdecydowanie zamierza wziąć udział, 13,2 proc., że raczej weźmie w nich udział. Z kolei 13,4 proc. zaznaczyło, że raczej nie będzie głosować, a 24,5 proc. było przekonanych, że nie weźmie udziału w głosowaniu.

Badanie został przeprowadzone w dniach 24-25 maja 2018 roku.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Rosja z każdym chce coś ugrać"
Trzeba przyznać, że wypowiedzi na temat sobotniego spotkania Merkel – Putin w rosyjskich mediach są znacznie bardziej stonowane, niźli np. w Polsce. Jest to nie tylko kwestia odmiennych wrażliwości, ale również świadomość faktu, który w Polsce najwyraźniej trudno się przebija, że w światowej dyplomacji, tam gdzie grają interesy wielkich państw żadne rozstrzygnięcie nie zapada w stylu deus ex machina, i w wyniku dobrych rozmów liderów, ale jest efektem długiego ucierania się stanowisk.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: "Trzaskowski antyfaszysta"
Minął piątek 10 sierpnia 2018 r. Warszawa zadrżała w posadach. Pan prawie już kandydat na kandydata na ważny urząd ogłosił donośnym głosem: „Zdelegalizować Obóz Narodowo-Radykalny!”. I dodał: „Jeżeli wygram wybory, to w warszawskim ratuszu powstanie komórka, która będzie się sprzeciwiać, dokumentować i walczyć ze wszystkimi przejawami rasizmu i faszyzmu”. Aktywna i doniosła to będzie komórka. Będzie doniosła i będzie donosiła. Jak na poważną komórkę przystało.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Niech KOD wymyśli coś nowego"
Jeżeli protest społeczny ma odnieść pożądany przez jego organizatorów skutek, to musi być ciekawy i różnorodny.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.