loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Najnowszy sondaż: PO zbliża się do PiS-u
Opublikowano dnia 30.05.2018 11:08
Najnowszy sondaż IBRIS dla Onet.pl pokazuje spadek notowań dla Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Kula - Flickr.com/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Na rządzący PiS swój głos oddać chce 33,3 proc. wyborców. Na drugim miejscu z wynikiem 27,6 proc. głosów Platforma Obywatelska, na trzecim – SLD (wynik 9,9 proc.). Do Sejmu wchodzi jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (wynik 5,3 proc.) i Ruch Kukiz’15 (5,2 proc.).

Poza Wiejską – Nowoczesna (4,1 proc.), Razem (3,2 proc.) i Wolność (2 proc.). Aż 9,4 proc. wyborców zaznacza opcję „nie wiem”.
Respondentów pytano również o chęć udziału w wyborach. 48 proc. ankietowanych uznało, że zdecydowanie zamierza wziąć udział, 13,2 proc., że raczej weźmie w nich udział. Z kolei 13,4 proc. zaznaczyło, że raczej nie będzie głosować, a 24,5 proc. było przekonanych, że nie weźmie udziału w głosowaniu.

Badanie został przeprowadzone w dniach 24-25 maja 2018 roku.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Upiorny świat futbolu
Czasy, gdy turnieje o tytuł Mistrza Świata miały naprawdę jakieś znaczenie, minęły bezpowrotnie. Dziś ten wielki turniej stał się czymś w rodzaju giełdy, na której można dobrze sprzedać lub też co niewykluczone, źle kupić.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: I patriotyzm, i zabawa
Mam nadzieję, że w Podłężu dojdzie do mądrego kompromisu, ponieważ okopywanie się na z góry ustalonych pozycjach nie wyjdzie na dobre żadnej ze stron konfliktu.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Dzień Ojca
Więcej rysunków w "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.